کتاب اصول روغن گیری از گیاهان دارویی

از زمان های دور تا به حال از گیاهان دارویی یا فرآورده های آنها , در زمینه آرایشی بهداشتی از جمله برای رنگ کردن , تقویت و زیبایی پوست و مو استفاده های فراوانی شده است. هدف از گردآوری این مجموعه که برای نخستین بار به صورت علمی و جامع انجام پذیرفته, در اختیار قرار دادن اطلاعات پایه در مورد اصول اولیه ساخت ترکیبات گیاهی است. کتابی کامل و اجرائی در زمینه انواع روغن ها و روش های روغن گیری. نویسنده دکتر مهرداد امیدسالاری. در این کتاب ابتدا به شرح انواع طبع و مزاج پرداخته و سپس ساختار مو و پوست بررسی می گردد. بعد از این مطالب در مورد انواع روش های روغن گیری و همچنین انواع دانه ها و گیاهان قابل روغن گیری و خواص آنها بحث شده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2023 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search