اخبار

سوزش سردل وهزار و یک بیماری دیگر را با این گیاه برطرف کنید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش بهداشت نیوز بیدمشک، درختچه‌ای برگدار است که بیشتر در مناطق اروپا، آسیای غربی و آسیای مرکزی به ثمر می‌رسد. این گیاه نمی‌تواند مناطق سایه را کامل تحمل کند و اغلب در زمین‌های باز، جنگل‌های خلوت، در امتداد سواحل، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و جاده‌ها رشد می‌کند. عرق گیاه بیدمشک خواص دارویی فراوانی دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا می‌شویم.


جریان خون در کبد
پوست گیاه بیدمشک سرشار از فلانوئیدها، سیناروزئید، کوروتوسین و لووتولتین است که سبب جذب جریان خون در کبد و باعث بهبود عملکرد کبد می‌شود.
ضد درد و تب
طبیبان گذشته ایرانی و چینی از این گیاه به عنوان ضدتب و ضددرد در طب سنتی خود استفاده می‌کردند. علاوه بر این، پزشکان و فیلسوفان یونان از پوست این گیاه برای رفع سردرد و دندان درد استفاده می‌کردند.
دفع خونریزی
از پوست گیاه بیدمشک برای متوقف کردن خونریزی، بهبود اسهال، رفع التهاب استفاده می‌شود.
درمان زگیل

این گیاه زمانی که با سرکه مخلوط می‌شود باعث بهبود زگیل‌های پوستی می‌شود و همچنین برای رفع درد‌های جزئی پوستی نیز موثر است.
تقویت کننده قلب و سلامتی آن

عرق گیاه بیدمشک به دلیل موادی که در خود دارد باعث تقویت قلب می‌شود و در حفظ سلامت قلب نیز تأثیرگذار است.
درمان بیماری‌های عصبی و افسردگی

عرق بیدمشک تقویت کننده دستگا‌ه‌های عصبی است، جوشانده برگ بیدمشک را با عسل مخلوط و روزی ۲ تا ۳ بار مصرف کنید؛ این محلول آرام کننده اعصاب است و همچین باعث بهبود بیماری‌های افسردگی نیز می‌شود.
بهبود اختلالات گوارشی و اشتهاآور

جوشانده گیاه بیدمشک یا عرق این گیاه موجب افزایش اشتها می‌شود و اختلالات گوارشی را بهبود می‌بخشد، همچنین این گیاه باعث از بین رفتن انگل‌ها، کرم‌ها و ویروس‌های داخل معده می‌شود.
درمان گلودرد

پوست بیدمشک سرشار از تانین‌هاست و می‌توان از عصاره این گیاه برای درمان گلودرد و سرفه استفاده کرد. چای ساخته شده از بیدمشک در بهبود سوزش سر دل، عارضه‌های معده، مسمومیت‌های غذایی تأثیر بسزایی دارد.

بیدمشک همچنین می‌تواند عرق‌های شبانه و گُرگرفتگی مرتبط با یائسگی را نیز کاهش دهد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search