اخبار

عشقه بخورید، سرما نخورید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
سیناپرس: اگر به دلایل گوناگونی دچار سرماخوردگی هستید یا مرتب گلودرد دارید، می توانید با مصرف عشقه طی مدت زمان کوتاهی بیماری تان را درمان کنید.
 

امـروزه بیمـاری هـای التهـابی دسـتگاه تنفسـی در صــدر علــل مراجعــه بیمــاران بــه مراكــز درمانی قرار دارند. یکی از راه های درمانی و موثر این بیماری ها، توسل جستن به داروهای گیاهی است.

داروهای گیاهی و مشتقات آن بر ترشحات راه های هوایی از قرن ها پیش در بسیاری از كشورهای دنیا به عنوان ابزاری برای كمك به پاكسازی مجاری هوایی مورد استفاده قرار گرفته اند. از جمله این گیاهان موثر، گیاه عشقه( helix Hedera) یا پچیک یا پاپیتال است.

این گیاه علاوه بر زیبایی بی نظیرش، فواید درمانی بسیاری دارد. از مهمترین خواص دارویی این گیاه می توان به اثرات ضد سرفه، ضد اسپاسم و ضد آسم آن اشاره کرد از اینرو اگرچنانچه فردی به دلایل گوناگونی دچار سرماخوردگی است یا مرتب گلودرد دارد، می تواند با مصرف عشقه طی مدت زمان کوتاهی بیماری خود را درمان کند.

از دیگر خواص مهم دارویی گیاه عشقه می توان به کاهش التهاب اشاره کرد. مصرف این گیاه می‌ تواند به افرادی که اکنون از بیماری ‌های التهابی مانند آرتروز، نقرس یا روماتیسم رنج می برند، کمک کند.

ضد  درد( دردهای در ارتباط با اعصاب)، ضد قارچ و كرم كشی از دیگر خواص درمانی این گیاه است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search