اخبار

پاکسازی هوای خانه با کاکتوس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پاکسازی هوای خانه با کاکتوس  

در مقاله منتشر شده ناسا به نام “Plants Clean Air and Water for Indoor Environments” نشان داده شد که برخی از کاکتوس‌ها می‌توانند ترکیبات آلی فرار (VOCs) را از هوا حذف کنند. گیاهان هوای آلوده را به ریشه‌های خود جذب کرده و در نتیجه هوای تازه‌ای را تولید می‌کنند. با پیاده سازی نسبت ۱ کاکتوس به هر ۳ نفر از کارکنان، می‌توانید سطوح CO2 را با ۵۰ درصد کاهش دهید؛ با کاهش کربن دی اکسید محیط مناسب‌تری برای تنفس به وجود می‌آید و سلامت انسان ارتقا می‌یابد. این گیاه می‌تواند گردوغبار و باکتری‌های موجود در هوا را جذب کرده و هوا را تمیزتر کند؛ علاوه بر این سمومی که در محیط کار و خانه وجود دارند و اغلب از پلاستیک، رنگ‌ها، فرش، مبلمان و برخی محصولات تمیز کننده به وجود می‌آیند تا میزان قبل توجهی توسط این گیاهان کم می‌شود. بنابراین یک کاکتوس می‌تواند نقش تصفیه کننده هوا را داشته باشد.

کاهش نویز

کاکتوس‌ها توانایی کاهش میزان نویز در محیط را دارند. نویزها و امواجی که امروزه در بیشتر خانه و محیط اطراف جود دارند با حضور کاکتوس کاهش می‌یابد. بنابراین برای رهایی از این امواج خطرناک بهتر است در محیط اطراف خود از کاکتوس استفاده کنید. با قرار دادن گیاهان کاکتوس بزرگ در گوشه‌ای از اتاق می‌توانید بیشترین میزان نویز محیط را جذب کنید.

بهبود رطوبت در خانه

از آنجا که گیاهان آب آزاد می‌کنند؛ در واقع رطوبت خانه را افزایش می‌دهند. افزایش رطوبت به وسیله گیاهان طبیعی می‌تواند برای درمان گلو درد، سرما خوردگی، سرفه خشک و خشکی و خارش پوست بسیار مفید باشد. از آنجا که کاکتوس بافت گوشتی و آبکی دارد؛ محیط اطراف خود را بیشتر مرطوب کرده و در نهایت شرایط بهتری برای تنفس ایجاد می‌کند.

پوست سالم‌تر

این مورد برای زنان بسیار اهمیت دارد. همانطور که اشاره کردیم این گیاه می‌تواند میزان خشکی هوا را کاهش داده و رطوبت آن را زیادتر کند. این شرایط باعث می‌شود تا میزان خشکی پوست تا ۲۰ درصد کمتر شده و پوست هیدراته شود. هیدراته بودن، پوست صورت را شفاف‌تر کرده و مانع از بروز چین و چروک می‌شود.

تمرکز بیشتر

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) گزارش داده است که ۱۱ درصد از کودکان آمریکایی ADHD دارند؛ این بیماری که به آن اختلال کم توجهی یا پیش فعالی گفته می‌شود؛ در دسته اختلال رفتاری و رشدی قرار دارد. برخی از بزرگسالان نیز با موارد شدیدتر عدم تمرکز مواجه هستند. اما همان‌طور که ریچارد لوف در کتاب ۲۰۰۵ Last Child in Woods توضیح داد، قرار گرفتن منظم در معرض طبیعت – حتی در قالب گیاهان – می‌تواند به تمرکز کودکان و بزرگسالان کمک کند. بنابراین نگهداری گیاهان از جمله کاکتوس در منزل می‌تواند در بلند مدت تمرکز کودکان و بزرگسالان را بیشتر کند.

افزایش بهره‌وری

آزمایش‌ها و تحقیقات نشان داده است که نگهداری از کاکتوس در خانه و محل کار به میزان ۱۲ درصد بهره‌وری را زیادتر می‌کند و این به دلیل کاهش دی اکسید کربن CO2  موجود در هوا است. دی اکسید کربن می‌تواند ما را بی قرار، خسته و کلافه کند و این شرایط در نهایت بهره روی انسان را کاهش می‌دهد.

خلاصه از ظاهر خشن کاکتوس این همه لطف مهربانی انتظار نداشتم!!
«پس از ظاهر کسی را قضاوت نکنیم»

پوریا فریدن پور خبرنگار دیدگاه برتر مدیریت

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search