اخبار

زنیان دارویی موثر در درمان بیماری ها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
یک متخصص طب سنتی گفت: زنیان گیاهی با مزاج گرم و خشک است که در مناطق مختلف کشور رویش داشته و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است.
محمدرضا حاجی حیدری متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره گیاه زنیان گفت: اسم فارسی زنیان نانخواه بوده و دارای مزاج گرم و خشک است. زنیان از گیاهان یکساله ای است که در مناطق مختلف کشور رویش داشته و میوه آن در درمان بیماری ها کاربرد دارد.

حاجی حیدری با اشاره به تاثیر مصرف گیاه زنیان بر درمان بیماری های دستگاه گوارش اظهار کرد: زنیان یکی از دارو های پر خاصیت برای درمان بیماری های معده و گوارش است و از دارو هایی به شمار می رود که ابن سینا برای معده های سرد و بلغمی که از علائمی مانند: ترش کردن و احساس سنگینی سر دل و نفخ شاکی هستند توصیه کرده زنیان است.

این متخصص طب سنتی درباره خواص زنیان گفت: زنیان دارای خواص بادشکن، برطرف کننده سکسکه، ضد تهوع و استفراغ، برطرف کننده آروغ های بد بوی ناشی از فساد غذا در معده، رفع دل پیچه است و در بهبودی عوارض ترک اعتیاد به تریاک مفید خواهد بود.

او افزود: از خواص دیگر زنیان می توان به و کاهش چربی دور شکم اشاره کرد. امروزه کبد چرب و سردی معده از بیماری های بسیار شایعی است که زنیان یکی از دارو های موثر و مهم در درمان آن ها به شمار می رود.

حاجی حیدری تصریح کرد: بهتر است افراد به علت طبع گرم و خشک زنیان را کمتر مصرف کرده و زنان در دوره بارداری و شیردهی از مصرف آن پرهیز کنند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به روش استفاده از گیاه زنیان تصریح کرد: افراد باید زنیان را به صورت نیم کوب با کمی نبات مخلوط کرده و نیم ساعت بعد از غذا استفاده کنند.
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search