اخبار

روغن بنفشه تاثیری در درمان کرونا ندارد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
گروه جامعه: رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: توصیه به استعمال روغن بنفشه که اخیرا در فضای مجازی تبلیغ می شود بدون هرگونه تاثیر مثبت برای درمان بیماری کرونا بوده و این تجویز غیرتخصصی به هیچ وجه صحیح نیست.
به گزارش ایرنا، دکتر مهدی یوسفی افزود: استفاده از روغن بنفشه جایگاهی در کتب طبی و حتی روایات ائمه معصومین (ع) ندارد، اگرچه گیاه بنفشه خاصیت ضد التهابی در ناحیه حلق، حنجره، ریه و معده دارد که می تواند تا حدودی التهاب ناشی از استنشاق گاز مایع ضدعفونی کننده یا سرماخوردگی و بیماری های خود ایمنی را کاهش دهد اما در درمان بیماری کرونا تاثیری ندارد.وی ادامه داد: برخی راه کارهای درمانی بیماری کرونا از قبیل استعمال روغن بنفشه که این روزها در فضای مجازی مطرح می شود، فاقد اعتبار علمی و آکادمیک است و از مردم تقاضا داریم به شایعات در فضای مجازی اهمیت نداده و صرفا با رعایت بهداشت فردی زمینه ابتلا به این بیماری را کاهش دهند. رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خراسان رضوی گفت: در شرایطی که جامعه درگیر درمان بیماری کروناست برخی افراد سودجو و بی اطلاع از منابع پزشکی به انتشار مطالب کذب در خصوص روش های درمان این بیماری اقدام می کنند تا ضمن جلب اعتماد مردم، زمینه سودجویی خود را فراهم آورند.دکتر یوسفی افزود: هر ماده به عنوان دارو زمانی در چرخه درمان بیماری و تجویز طبی قرار می گیرد که همه فرآیندها و موازین علمی آکادمیک را سپری کرده و تاییدیه های تخصصی، استانداردهای دارویی و مجوز لازم مراجع مسئول را اخذ کرده باشد، لذا مردم به نظرات افراد بدون تخصص علمی و منع شده از دخالت در امور طبابت، توجه نکنند.وی ادامه داد: گرچه تاکنون دارویی در حوزه طب سنتی برای پیشگیری و درمان کرونا نداریم اما ترکیباتی مانند دود کردن اسپند، کندر، تخم گشنیز، انواع بخورها نظیر بخور گل ختمی، بومادران، رزماری، آویشن، عسل و سیاه دانه خاصیت ضد التهابی داشته و در بهبود علائم تنفسی موثر هستند.در هفته های اخیر کلیپ ها و تبلیغات مختلف پیرامون استفاده از برخی گیاهان دارویی، روغن بنفشه و داروی امام کاظم(ع) برای درمان بیماری کرونا در فضای مجازی منتشر شده است که هیچ یک از آنها جنبه علمی ندارد.
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search