اخبار

روغنی که دوای هر مشکلی است به جز مرگ

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش بهداشت نیوز، سیاه دانه (نام علمی: nigella sativa) به خوبی میتواند یکی از این گیاهان باشد. مطالعات طیف گسترده ای از فواید روغن سیاه دانه و خود سیاه دانه را کشف کرده اند.

مبارزه با دیابت
مطالعه ای نشان داد که مصرف تنها دو گرم سیاه دانه در روز می تواند به کاهش میزان قند ناشتا کمک کند. برای کسانی که در مورد دیابت نگران هستند، قند خون باید کنترل شود! روغن سیاه دانه نه تنها می تواند قند خون را کنترل کند، بلکه مانع از ایجاد مقاومت بدن به انسولین می شود، عملکرد سلول های بتا را افزایش می دهد و هموگلوبین گلیکوزیله را کاهش می دهد.

جلوگیری از تشنج
برای کسانی که مبتلا به صرع هستند، روغن سیاه دانه ممکن است مفید باشد. یکی از مزایای آن در توانایی سیاه دانه در جلوگیری از تشنج نهفته است. مطالعه ای در سال ۲۰۰۷ کشف کرد که مصرف روغن سیاه دانه در آب به طور چشمگیری باعث کاهش تشنج میشود.

کشتن باکتری های معده
باکتری هلیکوپیلوری یکی از علل اولیه مشکلات معده است، اما به لطف ترکیبات ضد باکتریایی سیاه دانه، شما می توانید یک بار برای همیشه از شر آنها خلاص شوید.
 
کاهش فشار خون
مصرف سیاه دانه بین دوزهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم دو بار در روز می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. با توجه به این که بیماری قلبی، قاتل شماره ۱ در جهان امروز است، قطعا فشار خون نگرانی بزرگی به شمار می رود. با روغن سیاه دانه، می توانید فشار خون خود را کنترل کنید و خطر ابتلا به حملات قلبی را کاهش دهید.

سرکوب رشد سلول های سرطانی
در یک مطالعه حیوانی، روغن سیاه دانه به منظور درمان سرطان کولون به موش ها داده شد. این روغن تقریبا همانند بعضی از داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی برای سرطان روده بزرگ موثر است و پیشرفت سرطان را بدون عوارض بی شمار ناشی از داروهای شیمی درمانی سرکوب میکند.

پیشگیری از آسم
مطالعه ای در سال ۲۰۰۹ نشان داد که تیموکینین در این روغن، ترکیب ضد آسم قوی است. اعتقاد بر این است که برای درمان آسم بیشتر از داروهای فلوتیکازون موثر است. در مطالعه دیگری، جوشاندن سیاه دانه در آب می تواند به باز کردن مجاری هوا و جلوگیری از حملات آسم کمک کند.

کمک به ترک مواد مخدر
ترک اعتیاد به مواد مخدر یکی از سخت ترین کارها در جهان است، اما روغن سیاه دانه ممکن است این کار را اندکی ساده تر کند. مطالعه ای نشان داد که سیاه دانه می تواند با مدیریت علائم ترک که در هنگام تلاش برای ترک مواد مخدر بروز میکنند، به کاهش علائم وابستگی به مواد مخدر کمک کند. سیاه دانه به اندازه درمان طولانی مدت برای ترک عادت های دارویی موثر در نظر گرفته میشود.
 
درمان MRSA
استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین نوعی باکتری است که قادر به مقاومت در برابر اثرات داروهای ضد باکتری شایع است. این باکتری مقاوم به دارو، نسبت به درمان عفونت معمولی استافیلوکوک دشوار تر است، اما در مطالعه ای ثابت شد، روغن سیاه دانه در برابر ایزوله بالینی باکتری موثر است. در حالیکه ممکن است سیاه دانه هنوز درمان محسوب نشود، اثبات این واقعیت که سیاه دانه موثر بوده است، ارزش امتحان کردن آن را به عنوان درمانی برای باکتری مقاوم به دارو را دارد.
همانطور که می بینید، دلایل بسیار خوبی برای افزودن روغن سیاه دانه به زندگی شما وجود دارد! فواید آن بسیار زیاد هستند، بنابراین ارزش دارد مقداری از آن را روی غذای خود بریزید و از آن برای بهبود سلامت خود استفاده کنید.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search