اخبار

گیاهانی با درآمد بالاتر از نفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه سطح زیر کشت در این شهرستان ۵۰ هکتار، گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی، آب و هوایی که در کشور وجود دارد گونه‌های گیاهان دارویی مختلفی را می‌توان در کشور تولید کرد که درآمد آن حتی از نفت بیشتر باشد.

او با تاکید بر لزوم کشت گیاهان دارویی افزود: گیاهان دارویی می‌توانند با کمی مراقبت در اراضی شیب دار و دیم تولید شوند.

اسلامی گفت:در سال‌های اخیر استفاده از گیاهان دارویی به دلیل اثبات اثرات مفید آن، ارزان بودن، کم بودن اثرات جانبی و همچنین ساز گار بودن با محیط زیست روز به روز در حال افزایش است و مصرف گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مناسب است.

او در خصوص رویکرد جامعه به گیاهان دارویی افزود:عوارض جانبی فراوان دارو‌های شیمیایی برای درمان بیماری‌های مزمن از جمله آسم، دیابت و روماتیسم، فشار خون از دلایل گرایش مردم به گیاهان دارویی است.

اسلامی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان و کشاورزان فرصت‌های خوبی دارد، گفت: گیاهان دارویی در بازار جهانی با اقبال عمومی مواجه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: گیاهان دارویی به عنوان ذخایر و گنجینه‌های ژنتیکی می‌تواند بزرگترین ثروت ملی برای استان باشد که ۱۹ گونه شناخته شده در استان وجود دارد و سهم شهرستان آمل در تولید گیاهان دارویی ۵۰ هکتاراست.‌
می‌باشد.
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search