اخبار

این ادویه هضم غذا را تسهیل می کند و از بروز اسپاسم معده جلوگیری میکند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش سرویس ترجمه بهداشت نیوز آویشن ، نوعی از خانواده نعناع  است و در نگاه اول جز نقش تقویت کننده طعم نقش دیگری در غذا ندارد. این گیاه درواقع  درختچه ای است با گل‌های کوچک بنفش و برگ‌هایی که در اطراف شاخه ها هستند و در آب‌ و هوای گرم رشد می کنند.تهیه این نوع گیاه بسیار آسان است. شما می توانید آن را در  فروشگاه های گیاهی ، فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید ، حتی اگر یک باغ داشته باشید می توانید خودتان آنرا پرورش دهید زیرا نیازی به مراقبت های خاص برای رشد ندارد.

اگر این گیاه به عنوان ادویه‌ای برای تهیه طعم و عطر سوپ‌ها ، کرم ها و حتی گوشت های فصلی مورد استفاده قرار می گیرد ، می توانید از خواص غذایی آن بسیار بیشتر استفاده کنید.

فواید متعدد آویشن ، آن را به یک گیاه بسیار مناسب برای اهداف مختلف تبدیل می کند.خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده آویشن آن را به یک درمان موثر آکنه تبدیل می کند. دلیل این امر آن است که باعث از بین بردن باکتری هایی می‌شوند که مسبب ایجاد مشکلات پوستی هستند.

این گیاه یک ضد عفونی‌کننده عالی است که میکروارگانیسم‌های ایجاد کننده عفونت را از بین می برد. بنابراین ، برای افراد مبتلا به فارنژیت و یا التهاب گلو توصیه می‌شود.

همچنین روغن آویشن برای درمان قارچ های پوستی به خصوص در دست و پا مفید است. برای استفاده از آن،دست‌ها و پاها را در محلول آب و چند قطره روغن آویشن فرو ببرید. سپس ، حداقل ۲۰ دقیقه آنها را در آب نگه‌دارید. علاوه بر این ، این یک درمان عالی برای کم خونی است زیرا حاوی آهن است. همچنین هضم غذا را تسهیل می کند زیرا از بروز اسپاسم معده و همچنین تجمع گازهایی که منجر به درد می شوند جلوگیری می کند. برای بهره مندی از این مزایا ، چای آویشن بنوشید.

آویشن یک درمان عالی برای درمان علائم چرخه قاعدگی شما است. این امر به این دلیل است که باعث کاهش درد قاعدگی و بقیه علائمی که با آن همراه است مانند سردرد ، درد بدن و احتباس مایعات است.

 برگ‌های آویشن برای تزئین ظروف عالی هستند. همچنین به عنوان یک چاشنی برای تقویت طعم سوپ ها ، کرم ها و خورش ها توصیه می شود. مدت طولانی است که از ادویه‌هایی مانند آویشن در آماده سازی غذا استفاده می‌شود.

از جمله فواید بسیاری از آویشن ، قارچ کش بودن طبیعی است که به کاهش آفات و بیماری‌ها کمک می کند.این گیاه دارای یک عمل ضد عفونی کننده قارچی ، حشره کشی است.علاوه بر این ، زنبورها را جذب خود  می‌کند. در ضمن آویشن قرمز یک عمل درمانی و پیشگیرانه بر روی محصولات زراعی تحت تأثیر قارچ ها و باکتری ها دارد. به راحتی آن را در مناطق آسیب دیده بپاشید.

در مرحله پس از برداشت محصولات ،گیاه آویشن عمر میوه و سبزیجات را افزایش می دهد. فعالیت یونی عصاره به آن اجازه می دهد تا به دیواره سلولی میکروارگانیسم ها نفوذ کرده و سپس آنها را بدون تأثیر گیاهان از بین ببرد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search