اخبار

تولید عسل با خواص درمانی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش ایسنا ، عفت رییسی سرحدی، مدیرعامل این شرکت، با اشاره به این که «این شرکت برای اولین بار با تفکیک عسل با منشا گیاهان نسبت به خواص آن ها مبادرت کرده است»، افزود: در این روش، تلاش شد با کوچ کلونی های زنبور عسل خود به کوهستان هایی که گل غالب در آن منطقه می روید، نسبت به تولید عسل های تک گلی اقدام کنیم و برای مصرف کنندگان عسل نه فقط یک میان وعده بلکه یک خوراکی با خواص ویژه که ضمن داشتن مواد مغذی برای کاهش و پیشگیری درد و بیماری مفید است، اقدام کنیم که به کاهش مصرف داروهای شیمیایی در بیماران نیز کمک شایانی می کند.

وی با بیان این که «تلاش کردیم با ترکیب بره موم با عسل ضمن بالا بردن سطح ایمنی بدن که خاصیت آنتی اکسیدان بالایی دارد، به موفقیت برسیم»، افزود: نگاه ما در راستای استفاده از دانش روز و نو در زمینه زنبورداری و تولید عسل در کشور است و در این زمینه از هیچ فعالیتی در حوزه آموزش و پژوهش کوتاهی نمی کنیم.

وی با اشاره به این که زنبورداری یکی از پاک ترین مشاغل است، به گونه ای که سازمان بهداشت جهانی (فائو) هم به این موضوع اشاره کرده است، گفت: زنبورداری از جمله مشاغلی است که باعث جلوگیری از فقر و همچنین تقویت محیط زیست می شود.

رییسی سرحدی با تصریح این که رشد این صنعت از نابودی منابع طبیعی جلوگیری می کند و می تواند موجب اشتغال و درآمد شود، بر ارتقای جایگاه صنعت زنبورداری از طریق توجه به زنجیره ارزش صنعت زنبورداری تاکید کرد و گفت: زنبور عسل جزو منابع پایه و به مثابه آب و خاک است که ما تلاش می کنیم با استقرار در پارک علم و فناوری البرز از ظرفیت و دستاوردهای آن به ویژه از پتانسیل گیاهان دارویی و دستاوردهای آن در این زمینه برای تولید علمی و تخصصی محصولات زنبورداری به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی با اشاره به تولید انواع عسل با عصاره گیاهان دارویی در این شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری البرز، اظهار کرد: وظایف پارک ها حمایت از نوآوری و تولید محصولات جدید است و ما با استفاده از دانش و آموزش، پژوهش و تجاری سازی تولید انواع عسل و ژل را به نتیجه رسانده ایم که نه تنها در بازار داخل کشور بلکه در بازارهای بین المللی تقاضا و خواهان دارد و باید به این صنعت بیش از هر زمانی توجه کنیم؛ چرا که صنعت زنبورداری نه تنها اشتغال زا است، بلکه پایه توسعه منابع طبیعی، زیستی و حفظ محیط زیست محسوب می شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی به عنوان محور تجاری سازی فناوری در استان البرز تا اکنون بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان و فناور را پذیرش و حمایت کرده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search