اخبار

کنگر فرنگی؛ گیاهی که دستگاه گوارش را برای روزه قوی می کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: کنگر فرنگی املاح و ویتامین های فراوانی دارد و برای سلامت دستگاه گوارش و به همین علت برای استفاده در ماه رمضان مناسب است.

محسن پویان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: گیاه کنگر فرنگی به صورت زراعی در بسیاری از مناطق کاشت می شود.
وی افزود: در ماه رمضان به ویژه برای وعده افطار می توان از این گیاه در سوپ استفاده کرد.
این پژوهشگر گیاهان دارویی ادامه داد: غنچه های تازه این گیاه مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که گل باز شده آن به علت سفتی بافت مورد استفاده قرار نمی گیرد.
پویان اظهار کرد: می توان غنچه های این گیاه را که در اوایل بهار می روید برداشت کرده، خشک کرده و به مرور از آن استفاده کرد.
وی افزود: در کنگر فرنگی، ماده ای به نام سینارین وجود دارد که برای سلامت کبد و تنظیم اعمال صفرا بسیار مناسب و مفید است.
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: این گیاه برای تقویت قلب، خون سازی به دلیل داشتن املاح و ویتامین های فراوان و تنظیم و کاهش کلسترول خون بسیار مناسب است.
پویان یادآور شد: مصرف سوپ کنگر فرنگی علاوه بر اینکه از نظر غذایی بسیار مفید است، به سبب وجود املاح و ویتامین ها در آن می تواند از عوارضی که برای دستگاه گوارش به ویژه در روزهای ابتدایی ماه رمضان ممکن است ایجاد شود، جلوگیری کند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search