اخبار

کاشت گلخانه ای خربزه تلخ

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذر بایجان غربی ، یک کشاورز ارومیه با کاشت گلخانه ای خربزه تلخ برای مصارف داروی، پنجره ای جدید در رو به تولید و اقتصاد گیاهان دارویی گشوده است.  خربزه تلخ یکی از معروف ترین گیاهان آفریقا ، آسیا و جزایر کارائیب می باشد این گیاه از خانواده کدوئیان بوده و از جمله گیاهان رونده نواحی نیمه گرمسیری و گرمسیری می باشد و بیش از 300 سال می باشد که کاربرد بسیار بالایی در طب سنتی و درمان بیماری ها در هند ، اوکیناوای ژاپن و چین دارا می باشد.
این میوه خاص در اندازه کوچک و دراز دارای رنگ سبز روشن و تیره می باشد و مزه تلخی دارد و با وجود خوراکی بودنش بسیار تلخ است به خاطر همین است که خربزه تلخ نامیده شده است.
خربزه تلخ انواع ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای عملکرد صحیح بدن را به خود اختصاص می دهد، اما گذشته از این مؤلفه های سالم، خربزه تلخ حاوی ترکیبات فعالی است که ممکن است به مقابله یا حتی بهبود برخی از رایج ترین بیماری های مزمن امروز کمک کند.
مزایای تغذیه ای خربزه تلخ
به عنوان میوه ای که دارای خواص سبزیجات نیز است ، خربزه تلخ حاوی طیف گسترده ای از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است.
این گیاه توسط بسیاری از فرهنگ ها به عنوان دارو شناخته شده است. برخی از فواید غذایی آن شامل موارد زیر است:  ویتامین های C ،A ، E ، B1 ، B2 ، B3 و B9 ،  مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، روی، منیزیم، فسفر و آهن آنتی اکسیدان ها مانند فنل ها، فلاونوئیدها و دیگر مواد مغذی.
خربزه تلخ دارویی گیاهی است که برای درمان بیماری های بسیاری مانند دیابت، سنگ کلیه، کلسترول پایین، سرطان ...

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search