اخبار

حفاظت از ذخایر ژنتیکی مسئولیت اجتماعی برای آیندگان است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش، سرپرست مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی، حفاظت ذخایر ژنتیکی را مسئولیت اجتماعی برای آیندگان دانست.

 دکتر رضا آذربایجانی، سرپرست مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی، با تبریک ۱۵ فروردین ماه روز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی به فعالان این حوزه گفت: بی‌گمان شاکله و قوام یک جامعه با ریسمان‌هایی نامریی شکل می‌گیرد و انسان در چهارچوب قرار گرفتن در جامعه‌ای‌ شاکله مند و با قوام، امنیت زیستن خود را زندگی می‌کند؛ ریسمان‌های ارتباط‌دهنده اجزای یک جامعه همانند یک خانواده بزرگ عناصر هویت‌بخشی هستند که گاه میراثی مادی هستند و گاه معنوی و گاه ترکیبی از این دو. 

وی با بیان اینکه ایران عزیزمان و این کهن وطن ما، گنجینه‌ای از میراث ملموس و ناملموسی است که هنگام از دست رفتن یا فقدان هر یک از این گنجینه‌ها، بویژه در حوزه زیست‌محیطی گویی قسمتی از هویت‌مان و بودن‌مان را از دست می‌دهیم، ادامه داد: خواه دریاچه‌ای در حال خشک شدن باشد و خواه تک پرنده ای پر امید و یا یوزی پیروز. 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکتر آذربایجانی با اشاره به اینکه گرامیداشت روز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی در پانزدهم فروردین هر سال، یادآوری بار سنگین امانت گران سنگی از منابع و ثروت‌های زیستی خدادادی این کهن دیار است تا امیدها زنده بمانند برای فرزندان و نسل‌های آتی این مرز و بوم تا کشوری غنی و زیبا را برای فردایی پرامید بسازند، عنوان کرد: در این راستا تلاش همه فعالان، محققان و دغدغه‌مندان حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور را در طی این سال‌ها گرامی داشته و اطمینان می‌دهیم که فرزندان این ملت حفظ ذره به ذره و نمونه به نمونه ذخایر زیستی و ژنتیکی این کشور را با انچه در توان دارند، انجام خواهند داد؛ زیرا این وظیفه‌ای است که از گنجینه‌های گرانبهای کشورمان محافظت کنیم.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search