اخبار

تولید دارویی از ریشه غیرمخدر خشخاش برای درمان سرفه‌های خشک و خلط آور

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش،  محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از گیاهان دارویی، شربتی را برای درمان سرفه‌های خشک ناشی از بیماری آنفلوآنزا و کرونا عرضه کردند.

میثم مصفا گفت: یکی از محصولات تولیدی ما داروی "اوپیوکاف" است که ماده مؤثره آن "نوسکافین هیدروکلراید" نام دارد.

وی نوسکافین هیدروکلراید را ریشه غیر مخدر گیاه خشخاش توصیف کرد و ادامه داد: این ماده، کاملا مؤثر در درمان سرفه‌های کرونایی و آنفلوآنزایی است، ضمن آنکه دارای خاصیت خلط آور نیز است.

مصفا یادآور شد: این دارو علاوه بر این ماده مؤثره، حاوی گیاهانی چون "دِرُوزُا" و "شیرین بیان" است که در تسکین سرفه‌های خشک و خلط دار مؤثر است.

مدیر فروش این شرکت فناور با تاکید بر اینکه این دارو به صورت شربت تولید شده است، خاطر نشان کرد: این شربت برای درمان و رفع سرفه‌های خشک و خلط دار ناشی از بیماری‌های سرماخوردگی، آنفلوآنزا، لارنژیت، برونشیت و رفع گرفتگی صدا مؤثر خواهد بود.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search