اخبار

دمنوش و بخور گیاه دارویی میخک

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ گل میخک (به انگلیسی: Carnation) این گل در ابتدا توسط گیاه‌شناس یونانی تئوفرستوس (Theopharastus)، دیانتوس (Dianthus) نامیده شد که گل بومی منطقه خاور نزدیک استبرخی از پژوهشگران بر این باورند که نام میخک از کلمه‌ی تاجگذاری یا تاج خورشید گرفته شده است؛ زیرا این گل٬ یکی از گل‌هایی بود که در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونان استفاده می‌شد

 مهندس جواد عابدی مخترع بسیجی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری برای مقابله با ویروس کرونا دمنوش و بخور گیاه دارویی میخک را تولید کرده است که خاصیت ضد ویروسی داشته و از عفونت ریه جلوگیری می کند.

وی گفت: مقالات بسیاری در مورد گیاه میخک و خواص دارویی آن مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. این گیاه به شدت خاصیت ضد ویروسی داشته و از عفونت ریه جلوگیری می کند.

عابدی افزود: این طرح به مقامات مسئول ستاد مبارزه با کرونا ارسال شده و منتظر جواب و بررسی نهایی در آزمایشگاه معین بهداشت و دارو می باشد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search