اخبار

اگر نگران حمله قلبی یا سکته مغزی هستید، این گیاه را بخورید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تبیان/ مصریان، رومی ها و یونانیان باستان، به کارگران، ورزشکاران المپیک و سربازان و ماهیگیران سیر می دادند چون عقیده داشتند، سیر باعث تقویت عملکرد (مخصوصاً برای مردان) و توانشان می شود. علم جدید این موضوع را بررسی کرده و معلوم شده سیر، عملکرد ورزشی را افزایش می دهد. بزرگ ترین اثر مثبت سیر در بیماران قلبی مشاهده شد. در یک مطالعه مشخص شد که مصرف یک دوره ی شش هفته ای عصاره سیر، ریسک بیماری قلبی را کاهش داده و توان ورزشی را بالا برده بود.

سیر به نفع شما می جنگد

علم نشان داده که ویروس ها، باکتری ها و انگل ها، سیر را دوست ندارند! سیر می تواند کمکتان کند با سرماخوردگی بجنگید و به میزان 63 درصد از احتمال ابتلای شما به این بیماری کم می کند. همچنین سیر، طول مدت یک سرماخوردگی را از 7 روز به یک روز و نیم کاهش می دهد. عملکرد دقیق سیر هنوز کاملاً مشخص نیست اما این را خوب می دانیم که سیر سرشار از مواد مغذی است که سیستم ایمنی را تقویت می کنند.

ویروس ها، باکتری ها و انگل ها، سیر را دوست ندارند! سیر می تواند کمکتان کند با سرماخوردگی بجنگید و به میزان 63 درصد از احتمال ابتلای شما به این بیماری کم می کند

سیر فلزات سنگین را از بدنتان دفع می کند

فلزات سنگین مانند سرب و جیوه می توانند به اندام ها و مغز آسیب زده و حتی باعث مرگ شوند. اگر در محل کارتان فلزات سنگین وجود دارد یا در خانه ای قدیمی زندگی می کنید، حتماً سیر را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

سیر چربی سوز است

شاید ومپایرها به دنبال کلسترول بودند، نه خون! سیر بر چربی های خون اثر می گذارد. اگر مشکل کلسترول دارید، سیر بخورید. مصرف منظم مکمل سیر می تواند کلسترول مجموع و LDL را 10 تا 15 درصد پایین بیاورد. متأسفانه سیر نمی تواند HDL یا کلسترول خوب را بالا ببرد یا تری گلیسیرید را کاهش بدهد. پزشکان باستان برای پاکسازی عروق، مصرف سیر را توصیه می کردند.

بیشتر بخوانید

سیر فشارخون را پایین می آورد

اگر نگران هستید دچار بیماری قلبی، حمله قلبی و یا سکته مغزی شوید سیر بخورید. سیر، فشار خون را پایین می آورد و به اندازه ی داروهای تجویزی در این کار مؤثر است. کافی است روزی 4 حبه سیر بخورید. البته این مقدار سیر زیاد است و باید تدریجاً به این میزان برسید تا معده تان را ناراحت نکنید. سیر خام و پودر سیر به یک اندازه مؤثرند. سیر کهنه نیز این امتیاز را دارد که تنفس و عرقتان را بد بو نمی کند.

سیر از زوال عقل پیشگیری می کند

زوال عقل مانند آلزایمر، بیماری است که از رادیکال های آزاد و فعالیت اکسیداسیونشان ناشی می شود. سیر غنی از آنتی اکسیدان هایی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. وقتی خواص آنتی اکسیدانی را با خواص پاک کنندگی عروق ترکیب می کنید و فشارخون را پایین می آورید، ریسک بیماری های مغزی تان را کاهش می دهید. آنتی اکسیدان ها با محدود کردن آسیب سلولی، به نفع سلامتی عمل می کنند و احتمال سرطان را پایین می آورند.

اگر دیابت دارید پیش از مصرف سیر با پزشکتان مشورت کنید زیرا سیر، قند خون را پایین می آورد.

اگر فشارخونتان پایین است، سیر ممکن است فشارخونتان را خیلی پایین بیاورد.

ضمناً احتمال خونریزی مخصوصاً طی بارداری وجود دارد.

اگر سیر مصرف می کنید، دو هفته پیش از عمل جراحی، مصرف آن را قطع کنید.

سیر طعم دهنده ی بسیار خوبی برای غذاست و بوی منحصربه فردی دارد و اگر همراه با پیاز آن را تفت بدهید، رایحه ی شگفت انگیزی بلند خواهد شد. هزاران سال است که از سیر در بسیاری از موارد استفاده می شود، از پاکسازی عروق گرفته تا جنگ با تومورها.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search