اخبار

از خواص بادرنجبویه یا «چای فرانسه» چه می‌دانید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بادرنجبویه یا ملیس گیاه مورد علاقه بوعلی سینا بوده که در درمان بیماری‌هایی که ریشه عصبی دارند، بسیار مؤثر است. بادرنجبویه گیاهی معطر بوده که عطر لیموی ملایم موجود در برگ‌های این گیاه خاصیت درمانی دارد و همین عطر لیموست که بادرنجبویه اصل را از نوع تقلبی آن متمایز می‌کند.

این گیاه که به اسم «چای فرانسه» هم شناخته می‌شود گیاهی بوته‌ای و چند ساله است که می‌تواند تا هشت سال در مزرعه باقی بماند و سالانه دو تا سه چین محصول برداشت شود. مهمترین خاصیت بادرنجبویه درمان بیماری‌های سیستم عصبی است به طوری‌که این گیاه آرامبخش بوده و ضداسترس، اضطراب و دلشوره است. کاهش استرس، افسردگی و وسواس از دیگر خواص این گیاه است.

ملیس یک آنتی ویروس بسیار خوب است که در درمان سرماخوردگی و تبخال مورد استفاده قرار می‌گیرد به طوریکه پماد ملیسا که برای درمان تبخال استفاده می‌شود، از ترکیبات این گیاه تولید شده است. بادرنجبویه بر سلول های مغزی اثر مثبتی دارد به طوریکه این گیاه برطرف کننده سودا و بلغم است به طوریکه برای درمان سودا و بلغم می‌توان به مدت ۴۰ روز، دم کرده ملیس را روزی تا سه لیوان مصرف کرد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search