اخبار

خواص دمنوش بلک بری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شیعه نیوز: مطالعات متمرکز روی دمنوش بلک بری در حال حاضر به موضوع اصلی تبدیل شده است، به نظر برخی محققان، دمنوش بلک بری به عنوان یک نوشیدنی بزرگ شناخته شده است زیرا می تواند سلامت انسان را به خوبی بهبود بخشد. علاوه بر این، دمنوش بلک بری حاوی بسیاری از مواد مغذی قدرتمند مانند فیبر، آنتی اکسیدان ها و همچنین ویتامین C است که همه آنها برای محافظت از بدن انسان و جلوگیری از ایجاد رادیکال های آزاد که منجر به بیماری های خطرناک می شوند، مفید هستند.
به عنوان یک نوشیدنی عالی، دمنوش بلک بری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است دمنوش بلک بری حاوی پلی فنول هایی می باشد که در آب انگور، چای و همچنین شکلات نیز وجود دارد. پلی فنول های موجود در دمنوش بلک بری به محافظت از قلب و همچنین بخشهای دیگر بدن کمک میکنند. دمنوش بلک بری به عنوان نوشیدنی خوشمزه شناخته شده است.
دمنوش بلک بری حاوی مزایای مفیدی می باشد. این دم نوش نه تنها خوشمزه است، بلکه حاوی بسیاری از مواد مغذی مانند ویتامین A، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین C، فولات، ویتامین B6 و E و همچنین ویتامین K نیز است. سایر مواد معدنی موجود در دمنوش بلک بری شامل آهن، منیزیم، پتاسیم ، روی ، کلسیم و همچنین فسفر است و نیز حاوی غذاهای ضروری رژیم غذایی و اسیدهای آمینه است که برای سلامتی انسان بسیار مفید است. مصرف دم نوش بلک بری می تواند موجب تحریک عملکرد شناختی مغز و تقویت حافظه شود. از مزایای دیگر می توان فواید آن را برای استخوان ها و همچنین چشم و یا حتی سلامت پوست نام برد . برای توضیحات بیشتر، از مزایای فوق العاده دمنوش بلک بری مطالب زیر را مطالعه کنید.

مبارزه با سرطان (ضد سرطان)
خبر خوب در تحقیقات پزشکی این است که بلک بری می تواند با سلول های سرطانی مبارزه کند. این میوه برای مقابله با رشد سلول های سرطانی مانند سرطان ریه ، مری و همچنین روده بزرگ موثر است. ریزمغذی های غنی دمنوش بلک بری به فعالیت شیمیایی پیشگیری کننده کمک می کنند و همچنین تکثیر فعالیت سلول های بدخیم را کاهش می دهد. سایر مواد مغذی قدرتمند موجود در دمنوش بلک بری که برای جلوگیری از سرطان مفید هستند، ویتامین C ، E و A، مواد معدنی (روی، آهن، منیزیم، کلسیم و سلنیوم) و همچنین اسید فولیک است. آنها برای مقابله با سرطان در روده بزرگ مفید هستند و همچنین دمنوش بلک بری حاوی کلسترول و چربی اشباع نمی باشد.

محافظت از قلب
یکی دیگر از مزایای قدرتمند دمنوش بلک بری، محافظت از قلب است. فلاونول هایی مانند آنتوسیانین ها می توانند از قلب در برابر سوزش محافظت کنند. دمنوش بلک بری حتی می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی مانند سکته مغزی و تصلب شرائین جلوگیری کند زیرا منیزیم و فیبر موجود در بلک بری ، روی گردش مداوم خون تاثیر مثبت می گذارند. دمنوش بلک بری همچنین برای تنظیم فشار خون و همچنین جلوگیری از آریتمی قلبی مفید است.

درمان مشکلات گوارشی
برخی از مطالعات قبلاً نشان داده اند که فیبر غیر محلول و محلول در دمنوش بلک بری می تواند دستگاه گوارش را درمان کند. آنها محرک جذب آب در روده بزرگ هستند.
دمنوش بلک بری

محافظت از استخوان ها
یکی دیگر از مزایای دمنوش بلک بری این است که برای محافظت از استخوان ها مفید است زیرا حاوی مواد معدنی حیاتی مانند کلسیم و منیزیم است در حالی که همه ما از قبل می دانیم که این مواد معدنی برای حفظ وضعیت سالم استخوان ها ضروری هستند. یک مطالعه نشان داد که کلسیم موجود در دمنوش بلک بری استخوان ها را تقویت می کند و همچنین منیزیم آن می تواند کلسیم و پتاسیم را تأمین کند. علاوه بر این کلسیم موجود در دمنوش بلک بری همچنین می تواند استخوان های قوی را تقویت کرده و از عملکرد سلولی آن محافظت کند.

محافظت و درمان چشم ها
مصرف دمنوش بلک بری به عنوان نوشیدنی روزانه برای محافظت و سلامتی چشم بسیار مناسب است. همچنین می توان آسیب اشعه ماوراء بنفش مربوط به لوتئین را کاهش داد. لوتئین رنگدانه ای را تشکیل می دهد که از ناحیه پشت شبکیه معروف به ماکولا محافظت می کند. به دلیل استرس اکسیداتیو و تابش نور می تواند باعث جلوگیری از آسیب دیدگی چشم ها شود. بینایی چشم نیز می تواند توسط آنتوسیانوزیدها و ویتامین های موجود در دمنوش بلک بری محافظت شود.

درمان اختلالات پوستی
دمنوش بلک بری به عنوان غذای فوق العاده شناخته شده است زیرا حاوی ویتامین E و C و همچنین آنتی اکسیدان است. همانطور که همه ما می دانیم ویتامین E به طور کلی سلامت پوست را حفظ می کند و همچنین باعث کاهش چین و چروک روی پوست می شود. در حالی که ویتامین C موجود در دمنوش بلک بری نیز می تواند ساختار کلاژن را به عنوان بافت های پیوندی تشکیل و تقویت کند. یکی دیگر از مزایای دم نوش بلک بری این است که می تواند بثورات پوستی را درمان کند.

تحریک عملکرد شناختی
همانطور که گفته شد دمنوش بلک بری می تواند به بهبود عملکرد شناختی بدن به ویژه در مغز کمک کند. پلی فنولیک موجود در این چای باعث جلوگیری از کاهش سرعت عکسل العمل و همچنین روند شناختی مربوط به آنتی اکسیدان آن می شود. در حالی که مصرف دمنوش بلک بری حتی می تواند باعث بهبود عملکرد حافظه و همچنین عملکرد عصبی شود.

عملکرد آنتی اکسیدان ها
میوه های زیادی وجود دارند که دارای قدرت آنتی اکسیدان هستند. دمنوش بلک بری یکی از آنهاست که با دارا بودن آنتی اکسیدان قدرتمند در بسیاری از موارد می تواند از بدن محافظت کند. با استفاده از اسید فنولیک، فلاونوئیدها و همچنین فلاونول های موجود در بلک بری، با مولکول های آزاد اکسیژن خطرناک و حتی منفعل، می توان مقابله کرد. این بدان معناست که دمنوش بلک بری همچنین می تواند از فعالیت رادیکال های مربوط به بیماری ها محافظت کند. حتی می تواند بسیاری از شرایط مهلک را بهبود ببخشد. بنابراین دمنوش بلک بری به عنوان منبع آنتی اکسیدان برای بدن مفید است.

درمان لخته شدن خون
دمنوش بلک بری حاوی بسیاری از مواد مغذی می باشد که برای بهبود و درمان برخی از بیماری ها از جمله درمان لخته شدن خون بسیار مفید است. ویتامین K موجود در دمنوش بلک بری می تواند به لخته شدن خون و کاهش خونریزی شدید ناشی از جراحات و زخم ها کمک م کند.

تقویت سیستم ایمنی
به عنوان یک نوشیدنی عالی، دمنوش بلک بری با تقویت سیستم ایمنی بدن به سلامت انسان کمک می کند. مصرف دمنوش بلک بری باعث افزایش سیستم ایمنی بدن در رابطه با فیتواستروژن ها، مواد معدنی و ویتامین های موجود در توت سیاه می شود. چای توت سیاه حتی می تواند بدن را از عوامل بیماری زا و عفونت ها و حتی بیماری های کشنده پیشگیری کند.

درمان اسهال
دمنوش بلک بری به عنوان داروی مؤثر در معالجه اسهال و همچنین اسهال خونی به اثبات رسیده است. همچنین وجود تانن قابض در بلک بری می تواند دستگاه گوارش را کنترل و حتی درمان کند. چای برگ بلک بری همچنین می تواند به اسهال و همچنین در صورت مصرف روزانه کمک کند. برگ های آن حاوی تانن های قابضی هستند، که به درمان اسهال کمک می کنند حتی قادر به کاهش موثر آن هستند.

جلوگیری از اختلال عملکرد اندوتلیال
یکی دیگر از مزایای دمنوش بلک بری این است که می تواند به جلوگیری از اختلال عملکرد اندوتلیال کمک کند. با استفاده منظم از دمنوش بلک بری عملکرد غیر طبیعی رگ های داخلی قابل درمان است. برخی از مطالعات نشان داد که بلک بری حاوی مؤلفه های قدرتمندی است. آنها 3-O- گلوکوزید را متوقف می کنند که با فعالیت های اکسید کننده مبارزه می کند. علاوه بر این، همچنین باعث کاهش اختلالات DNA و محافظت از نارسایی عروقی می شود.

محافظت از بارداری
به دلایلی دمنوش بلک بری برای خانم های باردار مفید است زیرا سرشار از فولات طبیعی است و همچنین باعث تحریک رشد سلول ها می شود و می تواند از نقص هنگام تولد نوزاد جلوگیری کند. خود فولات برای بارداری بسیار مهم است، همچنین برای عملکرد سلولی همه گروه های سنی نیز مفید است. دمنوش بلک بری نیز حاوی ویتامین C است که می تواند با بیماری ها مقابله کند و همچنین مواد معدنی بلک بری برای تشکیل استخوان های قوی یا برای مادران و نوزادان بسیار قدرتمند است.

اثر ضد پیری
خبر خوب دیگر برای مردم این است که دمنوش بلک بری خواص ضد پیری دارد. بلک بری به ویژه در درمان عوارض پیری نقش زیادی در درمان پوست دارد. مهمترین قسمت آن، برگ های بلک بری می باشد که برای کاهش چین و چروک ها و جلوگیری از آن مفید است.

هموروئید
یکی دیگر از مزایای سلامتی دمنوش بلک بری، مربوط به بواسیر است. طبق برخی مطالعات مشخص شده است که چای برگ بلک بری می تواند بواسیر را کاهش دهد. مواد مغذی قدرتمند و سالم موجود در بلک بری، این میوه خوشمزه را برای درمان و کاهش بواسیر بسیار مفید می سازد. برای کسانی که می خواهند این میوه موثر را امتحان کنند، فقط باید دم نوش بلک بری را به طور مرتب به عنوان نوشیدنی روزانه بنوشند. به آرامی بواسیر را کاهش می دهد.

اثر جانبی دمنوش بلک بری
علاوه بر فواید بسیار زیاد دمنوش بلک بری که در این بخش از سلامت نمناک گفته شد ، برخی از عوارض جانبی نیز وجود دارند که در هنگام مصرف دمنوش بلک بری باید به آن توجه کنیم. دمنوش بلک بری به طور کلی حاوی تانن های هیدرولیز پذیر (گالوتانین ها و اللاگیتانین ها) است که اثر سمی بر روی کبد دارند. برای کسانی که از بیماری های کبدی رنج می برند، بهتر است در مورد مصرف دمنوش بلک بری با پزشک مشورت کنند. در برخی از مطالعات یک واقعیت دیگر در مورد تانن ها نشان می دهد که ممکن است باعث سرطان شوند.
حتی اگر دمنوش بلک بری بتواند اسهال را درمان و حتی آن را کاهش دهد، مصرف زیاد آن می تواند باعث ناراحتی معده مانند استفراغ و حالت تهوع شود. بهتر است مصرف دمنوش بلک بری را متعادل کنید.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search