اخبار

مجوز ۹ داروی گیاهی برای پیشگیری و کمک به درمان بیماران کرونا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر حسینی یکتا، مدیرکل دفتر طب ایرانی کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با کرونا در گفتگو با خبرنگار بهداشت نیوز درباره راهکارهای طب ایرانی جهت مقابله با کرونا اظهار داشت: طب ایرانی در جهت مقابله با کرونا از همان ابتدای شیوع ویروس کووید۱۹ اعلام آمادگی کرد و متخصصین این حوزه قرار شد که اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه راهکارهای طب ایرانی جهت مقابله با کرونا از طریق پیشگیری و با نگاه تقویت سیستم ایمنی و کمک به درمان بیماری بوده است، گفت: حدود دو سال از آغاز بیماری کرونا و شیوع آن در کشور می‌گذرد و در همین راستا کارآزمایی‌های بالینی متعددی در حوزه طب ایرانی جهت مقابله با کرونا انجام شده و به این منظور آزمودن فرضیات مرتبط با این موضوع در حوزه طب ایرانی، سنتی و گیاهان دارویی انجام گرفته است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با کرونا ادامه داد: در حال حاضر تعدادی از این گیاهان دارویی مسیر دریافت مجوز برای ورود به بازار دارویی کشور را طی کرده و می توان گفت که اکنون ۹ داروی گیاهی در بازار دارویی وجود دارد که از آن در جهت کمک به درمان بیماران کرونایی استفاده می‌شود و پزشکان می‌توانند آنها را تجویز و به بیماران توصیه کنند.

وی تصریح کرد: اقداماتی هم نیز در حال حاضر در دست اقدام است و کمیته علمی کشوری کرونا مطالب مرتبط با طب ایرانی اعم از داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کمک کننده در این مسیر را در کمیته علمی بررسی می‌کند.

به این خاطر نشان کرد: در ترکیب جدید کمیته علمی مقابله با کرونا کمیته طب ایرانی به منظور استفاده از این موضوع جهت مقابله با کرونا در نظر گرفته شده و جلساتی هم در همین راستا تشکیل و نتایج آن به زودی در این کمیته که حاصل بررسی‌های صورت گرفته است، ارائه خواهد شد.

 

منبع، بهداشت نیوز

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search