اخبار

مرکز فناوری داروهای گیاهی همدان با ۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری آماده افتتاح است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان همدان با اشاره به فعالیت های این ستاد در سال جاری گفت: مرکز فناوری داروهای گیاهی همدان با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومانی در ماه آینده افتتاح می شود.

به گزارش رسانه نوآوری «علی چهاردولی» روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این ستاد همچنین تفاهم نامه هایی را با دانشگاه علوم پزشکی، بوعلی سینا و مدیریت پارک های علم و فناوری امضا کرده است که براساس آن تاکنون ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی از سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی در بخش پزشکی خبر داد و گفت: طرح اسانس گیری از گیاهان گشنیز، سیر، موسیر و رازیانه در دست اجرا است.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان همدان با اشاره به طرح افزایش نرخ باوری جمعیت از اختصاص به ۲.۵ میلیارد تومان به مرکز ناباروی جهاد دانشگاهی استان همدان خبر داد و تاکید کرد: بیش از پنج میلیارد تومان دیگر برای تجهیز و تکمیل این مرکز اختصاص می یابد.

چهاردولی از اجرای طرح جهش تولید در اراضی دیمی استان همدان خبر داد و گفت: اعتبار لازم برای اجرای این طرح ۵۶ میلیارد تومان است که کاشت، داشت، برداشت، سم، نظارت، کود رایگان و تسهیلات بیمه ای رایگان برای کشاورزان در نظر گرفته شده است و در ۱۰ شهرستان اجرا می شود.

وی تاکید کرد: در طرح جهش تولید اراضی دیم استان همدان، ۳۷۰ هزار هکتار زیرپوشش قرار داده شده است و ۳۲۰ کارشناس در اجرای این طرح همکاری می کنند.

معاون مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: پنج هزار خانواده روستایی با بیمه برکت، زیر پوشش بیمه مسئولیت و حوادث قرار گرفته اند.

وی از دیگر اهداف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را زمینه سازی برای اشتغال خرد روستایی خواند و گفت: بر اساس تفاهم نامه انجام شده قرار است تا آخر سال جاری، ۲ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کنیم.

چهاردولی «لبخند احسان»، «مشق احسان» و «نسیم احسان» را از دیگر طرحهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نام برد و افزود: ۳۰ سری جهیزیه نیز شامل وسایل اصلی زندگی از جمله یخچال، لباسشویی، فرش و گاز در اختیار خانواده های کم برخوردار قرار داده شده است.

معاون مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه این ستاد از گروههای جهادی در طرحهایی مانند خانه سازی، کمک های مومنانه، راهسازی و مساجد حمایت می کند، از ساخت مدرسه برای ۱۳ مدرسه کانکسی و در حال تخریب خبر داد و افزود: بیش از ۱۵۰ خانه عالم نیز در استان همدان بازسازی شده است.

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search