اخبار

سیر؛ سر سبد سلامتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش، اگر به دنبال یک روش سالم برای درمان مشکلات سلامتی خود هستید و در عین حال می‌ خواهید از مراقبت از یک باغچه زیبا لذت ببرید، پرورش و کاشت گیاهان دارویی می‌ تواند جایگزین بسیار خوبی برای مصرف داروهای شیمیایی جدید باشد. فقط کافی است گیاهان را خشک کنید و داروخانه طبیعی خود را داشته باشید.

بسیاری از داروهای شیمیایی که امروزه در بازار وجود دارند، فهرستی طولانی از عوارض جانبی دارند که برخی از آن‌ ها حتی ممکن است از بیماری کنونی شما به مراتب بدتر باشند. به همین دلیل است که افراد به دنبال روشی طبیعی‌ تر و ایمن‌ تر برای درمان مشکلات پزشکی خود هستند.

قرن‌ ها ست که مردم از خواص گیاهان مختلف برای درمان انواع بیماری‌ ها استفاده می‌ کنند. در حقیقت ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که تعداد زیادی گیاه دارویی وجود دارند که می‌ توانید برای درمان انواع مشکلات از یک سر درد ساده گرفته تا عفونت‌ ها از آن‌ ها استفاده کنید.

سیر (Garlic)

بسیاری از مردم عاشق سیر و طعم آن در انواع غذاها هستند. با این حال برخی افراد سعی می‌ کنند به دلیل بوی بدش از خوردن آن به صورت خام خودداری کنند. چه آن را دوست داشته باشید چه نداشته باشید خواص گیاهان گفته شده یک طرف و خواص سیر طرف دیگر؛ حبّه های سیر ممکن است به از بین بردن رادیکال‌ های آزاد کمک کنند و حتی از بروز سرطان جلوگیری کنند. علاوه بر این، سیر در جلوگیری از بروز علائم سرما خوردگی و زوال عقل کمک کننده است و در عین حال با کاهش فشار خون خطر بیماری‌ های قلبی را کاهش می‌ دهد. در قسمت زیر نحوه استفاده از سیر به عنوان یکی از پر کاربرد ترین مواد غذایی دارویی که خواص گیاهان دارویی مختلف را به صورت یک جا دارد آورده شده است.

نحوه استفاده از سیر به عنوان گیاه دارویی

  • برای تنظیم فشار خون در وعده شام اغلب از آن استفاده کنید.
  • آن را با لیمو و عسل ترکیب و به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی از آن استفاده کنید.
  • استفاده از آن به صورت واژینال عفونت‌ های مخمری را از بین می‌ برد.
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search