اخبار

کمک به جبران کم‌آبی بدن و بهبود خشکی پوست در ماه رمضان با نعنا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش، در ماه رمضان، بدن با کمبود آب مواجه می‌شود و برای جبران این کمبود، مصرف برخی سبزیجات از جمله نعنا گزینه مناسبی است. این گیاه، سرشار از بتاکاروتین و ویتامین C بوده و در بهبود آکنه و نرمی پوست، همچنین در کاهش التهاب پوست موثر است و در عین حال، به دلیل دارا بودن فیبر فراوان، به بهبود یبوست کمک می‌کند.

خواص گیـاه نعنا از قـدیم شـناخته شده و امـروزه هـم از عصـاره، بـرگ و اسـانس آن در طـب سنتی و در صنایع غذایی به عنوان یک عامل طعم‌دهنـده و همچنین در ساخت مواد آرایشی استفاده می‌شود.

نعنا یکی از بهترین گیاهان دارویی برای روزه‌داران است، زیرا در ماه رمضان، بدن با کمبود آب مواجه می‌شود و برای جبران این کمبود، مصرف برخی سبزیجات از جمله نعنا گزینه مناسبی است.

پوست صورت به علت کم آبی بدن، خواب ناکافی و تغذیه نادرست، دچار خشکی و آکنه می‌شود. گیاه نعنا سرشار از بتاکاروتین و ویتامین C بوده و در بهبود آکنه و نرمی پوست، همچنین در کاهش التهاب پوست موثر است.

همچنین در ماه رمضان به دلیل تغذیه نادرست و کم‌تحرکی، اکثر افراد دچار یبوست می‌شوند. نعنا به دلیل دارا بودن فیبر فراوان، به بهبود یبوست کمک می‌کند. در طـب سـنتی از نعنـا بـه عنـوان مقـوی معده، بادشکن، ضد درد، ضد تشـنج، آرام‌کننـده اعصـاب استفاده می‌شود.

اسانس نعنا از طریق کـاهش اسپاسم عضـلات صاف گوارش منجر بـه کاهش درد در ناحیـه شکم می‌شـود. همچنین عصاره آبی گیاه نعنا دارای خواص ضددرد و ضد التهابی است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای داروهای شیمیایی ضددرد و ضدالتهابی باشد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، از دیگر خواص نعنا می‌توان به خاصیت ادرارآوری این گیاه اشاره کرد که با به کار انداختن کلیه‌ها، سموم را از بدن دفع می‌کند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search