اخبار

طعم تندوتیز گیاهان دارویی سلامتی را هدف گرفت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

محققان کشورمان؛ با نگاهی سبز موفق به تولید و ساخت فرآورده‌های

دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی با منشأ گیاهی شدند.

گروهی از محققان داخلی کشورمان با شناختی که در زمره گیاهان دارویی داشتند، تصمیم گرفتند تا دست به تولید دارو با منشأ گیاهی بزنند. در پی تحقیقات انجام‌شده انواع فرآورده‌های دارویی نه‌تنها در بخش انسانی بلکه در بخش دام‌ و طیور و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی  تولید شد.

غلامرضا امین؛ مدیرعامل شرکت داروسازی یاس دارو؛ با اشاره به اینکه سلامت انسان‌ها می‌تواند با مصرف داروهای گیاهی نیز تأمین می‌شود گفت: بیشتر محصولات تولیدی و فرآورده‌های داروئی شرکت یاس دارو منشأ گیاهی؛ حیوانی و طبیعی دارد. به این منظور که سعی کردیم تا با استفاده از شناختی که از گیاهان دارویی به دست آورده‌ایم به حفظ سلامت انسان‌ها با گیاهان کمک کنیم .

وی افزود: انسان با ورود به دنیای پر رمز و راز و عطرآگین گیاهان دارویی، پی به اکسیر شفابخش می‌برد و سلامت انسان را به دامن طبیعت گره میزند.

مدیرعامل شرکت داروسازی یاس دارو؛  با معرفی یک محصول فرآوری شده از گیاهان دارویی توضیح داد: قطره آرومین(Arheumin)؛ که از عصاره ریزوم گیاه زنجبیل بانام عمومی "Ginger"  و نام علمی " Zingiber   officinalis Rose" تهیه‌شده است، به‌صورت قطره خوراکی و موضعی فرموله شده و در هر میلی‌لیتر آن 20 میلی‌گرم عصاره ریزوم زنجبیل وجود دارد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search