اخبار

تکثیر گیاهان دارویی به روش کشت بافت در کاشان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به نقل از پایگاه خبری دیدگاه برتر مدیریت : سالانه ۶۰۰ هزار گونه گیاه دارویی و درختان مثمر و غیرمثمر در شرکتی دانش بنیان در کاشان تولید و تکثیر می شود.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان کیمیا برگ آسیا گفت: سالانه ۶۰۰ هزار گونه گیاه دارویی و درختان مثمر و غیر مثمر در این شرکت تولید، تکثیر و علاوه بر استفاده در کاشان به بیش از ۱۴ استان کشور ارسال می شود.
علی باقریان تکثیر سریع ارقام جدید تجاری، تولید گیاهان بدون هرگونه آلودگی، افزایش عملکرد در هکتار، افزایش بهره وری در مصرف آب و کاهش هزینه های تولیدرا از مزایای این روش تکثیر نسبت به روش سنتی بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه این شرکت با حضور جمعی از دانش آموختگان رشته های کشاورزی و بیوتکنولوژی در سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد گفت: در ابتدا چهار نوع محصول در این شرکت تولید و در ادامه فعالیت به بیش از ۱۵ نوع محصول افزایش پیدا کرد.

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search