اخبار

گیاه آدونیس، تپشِ قلب را کنترل می کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
پژوهشگر گیاهان دارویی با بیان اینکه گیاه آدونیس مقوی قلب، تنظیم کننده ضربان قلب و برای عروق قلبی مؤثر است، گفت: آدونیس جریان خون را فعال کرده و فشار خون را در رگ ها بالا می برد.
گیاهان دارویی به عنوان ذخایر ارزشمند خراسان جنوبی بشمار می رود که علاوه بر حفاظت و احیاء بهره برداری صحیح از آن در عرصه های منابع طبیعی، سبب بهبود سطح سلامت و ارتقاء کیفیت زندگی مردم می شود.
در حال حاضر در خراسان جنوبی 1500 گونه گیاهی شناسایی شده که از این تعداد 800 گونه گیاهی مفید تولید می شود که باید در زمینه فراوری این گیاهان سرمایه گذاری شود.
محسن پویان، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی و پژوهشگر گیاهان دارویی اظهار کرد: آدونیس یا چشم خروس گیاهی است دائمی که گل های آن در اواخر زمستان تا اوایل بهار ظاهر می شوند.
وی افزود: این گیاه گل ها فنجانی شکل زرد رنگ تا طلائی دارد که به صورت منفرد در انتهای ساقه تشکیل می شوند.
پژوهشگر گیاهان دارویی با بیان اینکه بلندی این گیاه ۳۰ سانتی متر و گستردگی آن بین ۲۳ تا ۳۰ سانتی متر است، اظهار کرد: حداقل دمای قابل تحمل این گیاه ۱۵- درجه سانتی گراد است.
پویان ادامه داد: آدونیس گیاهی علفی چند ساله و زیبا دارای ریزوم ضخیم و ریشهای تیره رنگ است و از ریشه تیره رنگ این گیاه در بهار هر سال شاخه های برگدار متعدد خارج می شود که برگ های قاعدهای فلس مانند و برگ های واقع بر ساقه آن غلافدار به رنگ سبز زیبا دارای بریدگی های زیاد است.
وی تصریح کرد: گل آن درشت و زرد رنگ است، به طور منفرد بر روی شاخه های گیاه ظاهر می شوند و برگهای و ساقه ها مصرف دارویی و صنعتی دارد.
 
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search