اخبار

جشنواره «فناوری در زنجیره ارزش گیاهان دارویی» برگزار می شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشنواره «فناوری و نوآوری در زنجیره ارزش گیاهان دارویی» با هدف حمایت از خلاقیت و نوآوری‌ها در بخش کشاورزی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه برتر مدیریت به نقل از معاونت علمی، جشنواره «فناوری و نوآوری در زنجیره ارزش گیاهان دارویی» عنوان رویدادی است که با حمایت از ایده‌های نو تولید محصول متناسب با شرایط روز، ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور را هدف قرار داده است.

«جشنواره فناوری و نوآوری در زنجیره ارزش گیاهان دارویی (Herbal Tech)» با حضور منتخبی از استارت‌آپ های فعال در حوزه گیاهان دارویی و حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک بانک برگزار می شود.

هدف از برگزاری این رویداد تسهیل حضور شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد و رونق تولید در بخش کشاورزی است. این جشنواره در سه محور اصلی «تامین گیاهان دارویی»، «فرآوری گیاهان دارویی» و « بازاریابی گیاهان دارویی» برگزار می شود.

حمایت از ایده های نو و صاحبان آن ها در راستای تجاری سازی و تولید محصول متناسب با شرایط روز، ایجاد اشتغال، رونق تولید و به‌کارگیری و فعال ‏سازی ظرفیت‏ های نهفته در کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است تا در دراز مدت علاوه بر خلق ثروت از دانش، زمینه تقویت و حمایت تولید داخلی و اقتصاد ملی فراهم شود.

آثار برتر جشنواره پس از داوری مشخص می شوند و به طرح های برتر علاوه بر جوایز نقدی، تسهیل در دریافت امتیاز شرکت خلاق و استقرار در شتابدهنده ها و کارخانه‌های نوآوری اهدا می‌شود.

علاقمندان تا ۲۱ مردادماه سال جاری برای شرکت در این جشنواره مهلت دارند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search