اخبار

محدود بودن صنایع تبدیلی در زمینه بسته‌بندی گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برای بسته‌بندی گیاهان دارویی در استان، صنایع تبدیلی به صورت محدود وجود دارد و کار بسته‌بندی در کارگاه‌های کوچک انجام می‌شود.

ابراهیم شیرانی در گفت و گو با پایگاه خبری دیدگاه برتر مدیریت اظهار کرد: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان ۱۵۰۰ هکتار است که با تمهیدات صورت گرفته سالانه بیش از ۵۰۰ هکتار به وسعت کشت گیاهان دارویی استان اضافه می‌شود.

وی افزود: با اختصاص ۲۰ هکتار زمین زراعی استان به محصول زعفران، امسال بیش از ۸۰۰ کیلوگرم از این محصول  برداشت شده که متوسط برداشت در هر هکتار با توجه به آموزش، ترویج و حمایت دولتی به ۴ کیلوگرم رسیده است.

شیرانی با اشاره به لزوم تغییر الگوی کشت در استان و ترغیب کشاورزان به تولید محصولات کم آب‌بر به دلیل  کاهش آب سفره‌های زیرزمینی و کم آبی، تصریح کرد: برداشت محصول گل‌محمدی، زعفران و موسیر در استان نسبت به سال‌های گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری مستعد کشت گیاهان دارویی است، بیان کرد: برای بسته‌بندی گیاهان دارویی در استان، صنایع تبدیلی به صورت محدود وجود دارد و کار بسته‌بندی در کارگاه‌های کوچک انجام می‌شود.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان چهار محال و بختیاری  خاطرنشان کرد: تاکنون دو سرمایه‌گذار برای اسانس‌گیری گل محمدی و بسته‌بندی گیاهان دارویی ورود کرده‌اند که قطعا با راه‌اندازی صنایع تبدیلی به صورت گسترده، به منظور بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی، صادرات این محصولات رونق خواهد گرفت و ارزآوری بالایی نصیب استان خواهد شد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search