اخبار

جشنواره انار رویدادی برای معرفی شهر درجزین

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خبرنگار : سمیرا خاتمی

سرپرست میراث فرهنگی مهدی‌شهر از برگزاری جشنواره انار درجزین خبر داد و گفت: جشنواره انار رویدادی مهم برای معرفی درجزین مهدی‌شهر است.

به گزارش خبرنگار دیدگاه برتر مدیریت ، رحمان فرمانی در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره میراث فرهنگی ابراز داشت: هدف از برگزاری این رویداد معرفی این شهر به‌ عنوان یکی از قطب‌های گردشگری است.

وی ضمن بیان اینکه برای پنجمین بار درجزین میزبان برگزاری جشنواره انار است، افزود: معرفی این شهر در سطح استان و کشور، شناساندن محصول انار این شهر، ایجاد شرایط مناسب برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و توسعه این شهر ازجمله اهداف تعریف‌شده جشنواره محسوب می‌شود.

سرپرست میراث فرهنگی مهدی‌شهر بابیان اینکه این برنامه به همت جهاد کشاورزی و شهرداری درجزین تدارک دیده‌شده است، ابراز داشت: برنامه‌های متنوع ازجمله موسیقی و آواهای محلی، جشنواره غذا، مسابقات بومی و محلی نمایشگاه صنایع‌دستی و غیره در این جشنواره اجرا شد.

فرمانی اضافه کرد: در این جشنواره تلاش شد تا از ظرفیت‌های بومی و محلی برای معرفی این شهر استفاده شود که امیدواریم این پتانسیل بتواند به ایجاد رونق اقتصادی منطقه کمک کند.

به گزارش خبرنگار دیدگاه برتر مدیریت، شهر درجزین از توابع شهرستان مهدی شهر در پنج کیلومتری جنوب مهدی شهر و پنج کیلومتری شمال سمنان واقع شده و با 370 هکتار وسعت قریب شش هزار نفر جمعیت را درخود جای داده است.ظرفیت استان سمنان در تولید انار در هر یک هکتار بیش از ۱۵ تن است. وسعت باغ‌های انار استان سمنان پنج هزار و ۵۸۲ هکتار است که از این میزان چهار هزار و ۴۵۷ هکتار بارور و یک هزار و ۲۲۵ هکتار  آن نهال است. گلوباریک ایوانکی، پوست سفید و قرمز درجزین و چند رقم وارداتی از جمله ارقام انار باغ‌های استان سمنان است.

 تولیدات استان سمنان در زمینه انار بیش از نیاز استان است و مازاد تولید به کشورهایی مانند روسیه صادر می‌شود، اما چون صادرات به صورت مستقیم انجام نمی‌شود، آمار دقیق میزان ارزآوری صادرات انار در دست نیست.

 

بیشترین وسعت کشت انار مربوط به گرمسار با وسعت یک هزار و ۸۶۶ هکتار و سمنان با وسعت یک هزار و ۲۷۴ هکتار است، اما در همه شهرستان های استان به جز شاهرود باغ‌های انار وجود دارد.

۳۶۶هکتار از وسعت باغ‌های انار استان سمنان در آرادان، ۲۷۷ هکتار در مهدی شهر، ۲۳۲هکتار در میامی، ۴۰۷ هکتار درسرخه، ۴۷۳ هکتار دامغان، یک هزار و ۲۷۴ هکتار در سمنان و یک هزار و ۸۶۶ هکتار در گرمسار وجود دارد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search