اخبار

۱۵۰۰ تن گیاه دارویی در چهارمحال و بختیاری برداشت شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش دیدگاه برتر مدیریت  به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، ابراهیم شیرانی از افزایش سطح زیر کشت ۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی در دولت دوازدهم خبر داد و افزود: هم‌اکنون سطح زیر کشت گیاهی دارویی استان از ۶۰ هکتار سال ۹۲ هم‌اکنون به یکهزار و ۵۰۰ هکتار افزایش یافته است.

به گفته وی با اختصاص ۲۰ هکتار زمین زراعی استان به محصول زعفران، امسال افزون بر ۸۰۰ کیلوگرم این محصول گرانبها برداشت شده است که متوسط برداشت در هر هکتار با توجه به آموزش، ترویج و حمایت دولتی به ۴ کیلوگرم رسیده است.

مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به کاهش آب سفره‌های زیرزمینی و بروز کم آبی، با رمدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاریویکرد سیاست تغییر الگوی کشت در استان و ترغیب کشاورزان به تولید محصولات کم آب‌بر، برداشت محصول گل‌محمدی، زعفران و موسیر در این استان نسبت به گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search