اخبار

طب سنتی آکادمیک از عطاری‌ها جدا شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک متخصص طب سنتی با تاکید بر اینکه طب سنتی آکادمیک باید از عطاری‌ها جدا شود، گفت: بین کسانی که تحصیلات آکادمیک چندساله در رابطه با طب سنتی دارند با عطارانی که حتی فیزیولوژی بیماری‌ها را نمی‌دانند، تفاوت وجود دارد.

مهدیه حاجی منفرد جمعه ٢٤ آبان در حاشیه همایش «منوپوز ایمن از دیدگاه طب سنتی» در جمع خبرنگاران گفت: این همایش، نخستین قدم برای آشتی بین طب ایرانی و طب کلاسیک بود.

او با بیان اینکه دیدگاه‌هایی وجود دارد که طب کلاسیک باید کنار گذاشته شود، در حالی‌که معتقدیم باید حد وسط این دو طب مدنظر قرار گیرد، افزود: طب سنتی و کلاسیک هر دو کاربردی هستند

یک متخصص طب سنتی ادامه داد: طب ایرانی، برای درمان بیماری‌های مزمن و سبک زندگی حرف برای گفتن دارد، به عنوان مثال؛ در درمان ناباروری‌ها یا حفظ سلامتی بانوان چه در سنین باروری، یائسگی و حتی در سنین آغازین بلوغ می‌توانیم با طب ایرانی، راهکار ارائه دهیم.

حاجی منفرد خاطرنشان کرد: ارائه راهکار با استفاده از طب سنتی می‌تواند منجر به هزینه‌ کمتر بدون نیاز به دارو، با توصیه سبک زندگی و پیشگیری شود.

او با اشاره به اقلیم چهارگانه ایران نیز بیان کرد: طب ایرانی در کنار طب کلاسیک می‌تواند برای درمان‌ بسیاری از بیماری‌ها موثر واقع شود و استان فارس نیز با توجه به شرایط آب و هوایی و وجود گیاهان دارویی، می‌تواند به اقتصاد درمان کمک کند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search