اخبار

انجمن ملی گل نرگس در حال شکل‌گیری است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: هم اکنون انجمن ملی گل نرگس در حال شکل‌گیری است و امیدواریم این انجمن بتواند شرایط مناسبی را برای توزیع، فرآوری و صادرات این محصول فراهم کند.

 برداشت گل نرگس از مزارع استان همه ساله از اواخرمهر ماه و اوایل آبان آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت در صورت وجود شرایط مساعد جوی تا پایان اسفندماه ادامه پیدا می‌کند، افزود: سطح زیر کشت گل نرگس در استان 37.5 هکتار است که پیش‌بینی می‌شود از این سطح حدود 20 میلیون شاخه گل نرگس برداشت شود.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شهرستان خوسف بیشترین سطح زیر کشت این محصول را داراست، اظهار کرد: رتبه نخست بیشترین سطح زیر کشت و برداشت این محصول برای شهرستان خوسف با سطح زیر کشت 26 هکتار و میزان بالغ بر 15 میلیون شاخه اغست.

قوسی با بیان اینکه شهرستان طبس با سطح زیر کشت 11 هکتار در رتبه دوم قرار دارد، تصریح کرد: هنوز در ابتدای برداشت هستیم و قیمت بازار قیمت مناسبی است.

وی با بیان اینکه در صورت ارسال مداوم گل نرگس به سایر استان‌ها قیمت واقعی این محصول تثبیت خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت مناسب این محصول به نظر می‌رسد تولیدکنندگان استان بتوانند با قیمت مناسب محصول خود را به فروش برسانند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search