اخبار

عصاره برخی قارچ ها موجب تقویت سیستم ایمنی می شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات محققان دانشگاه گریفیث استرالیا نشان می دهد عصاره های بدست آمده از قارچ های Shiitake، Reishi و Maitake موجب تقویت واکنش ایمنی سلول های انسانی می شوند.

«جو تیرالونگو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم با ترکیب عصاره برخی قارچ ها به شیوه ای خاص می توان شاهد تاثیر هم افزایی آنان بر سیستم ایمنی بود.»

واکنش ایمنی ناشی از پلیمرهای گلوکز موسوم به β-glucanها است که منحصراً در قارچ های خوراکی و گیاهان قارچی یافت شده که موجب می شوند سیستم ایمنی انسان آنها را همچون یک بیگانه تلقی کرده و از اینرو فعال تر شود.

عصاره قارچ، شکل پودری قارچ ها است. خوردن این قارچ ها دارای تاثیر مشابهی بر سیتم ایمنی است اما از آنجائیکه عصاره آن غلیظ تر است، دوز تاثیر آن بیشتر است.

در حال حاضر قارچ های Shiitake، Reishi و Maitake در قالب داروهای گیاهی و طب سنتی استفاده می شوند.

محققان همچنان در حال بررسی ریشه علت این تاثیر هم افزایی قارچ ها در جهت دستیابی به بهترین نتایج برای سلامت هستند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search