اخبار

با اکلیل کوهی، غذاهای‌تان را طعم‌دار کنید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجله مهررزماری یا اکلیل کوهی، گیاهی چند ساله، معطر و از خانواده نعنا است که برگ‌های سوزنی شکل و همیشه سبز دارد. این گیاه که با بیشتر با نام رزماری شناخته می‌شود، در آشپزخانه‌ و برای تهیه سس‌ها و معطر کردن گوشت، مرغ و ماهی استفاده زیادی دارد.  این گیاه، بومی مناطق مدیترانه و اروگوئه است که گل‌هایی در رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش یا آبی دارد.

نام رزماری از کلمات لاتین ros به معنای شبنم و marinus به معنای دریا است. ارتفاع معمولی بوته رزماری ۲۰ تا ۵۰ سانتی‌متر است که اگر در شرایط مناسب آب و هوایی باشد، ارتفاع  آن تا ۱۵۰ سانتی‌متر هم می‌رسد. 

برخی از مهمترین خواص دارویی گیاه رزماری یا اکلیل کوهی عبارتند از ضد درد، ضدعفونی‌کننده، ضد افسردگی، ضد التهاب، همچنین  برای رماتیسم، فلج، سستی اعضا، تشنج، اختلالات عصبی و تنفسی و همچنین نارسایی کبد و کیسه صفرا مفید و موثر است.

همچنین محققان متوجه شدند این گیاه نه‌ تنها حافظه بزرگسالان را تقویت می‌کند بلکه برای تقویت حافظه دانش‌آموزان نیز مفید است. خستگی‌های مفرط را بهبود بخشیده و برای رفع اضطراب و پریشانی توصیه می‌شود.

در رایحه‌ درمانی هم از این گیاه استفاده می‌شود که باعث ایجاد احساس جوانی و شادابی، ‌عشق و سلامتی و خواب راحت می‌شود. این گیاه در ایران هم مورد توجه قرار دارد و اتفاقا در آشپزی و برای طعم‌دار کردن غذاهای گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search