اخبار

هلال احمر بیش از ۱۱۰ نوع عصاره و فرآورده گیاهی دارویی تولید می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سهـا جیسـا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید بیش از ۱۱۰ نوع عصاره و فرآورده گیاهان دارویی برای تولید محصول نهایی در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی کشور توسط این شرکت خبر داد.

جعفر سجودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا و در پاسخ به این سوال که اکنون چه تعداد مجوز برای تولید عصاره گیاهان دارویی و انواع دمنوش های گیاهی از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت برای شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا صادر و تایید شده، عنوان کرد: اکنون کارخانه سها جیسا با اخذ بیش از ۲۰۰ پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو، تولید ۱۱۲ نوع فرآورده گیاهی با قابلیت کاربرد در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی را در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان عصاره گیاهی در کشور بوده و شرکت های معتبری از جمله داروگر، تولید دارو، پاکسان، داروسازی رازک، گل دارو و نظایر آن از عمده ترین مشتریان این شرکت است.

وی گفت: طبیعتاً این عصاره ها باید در اختیار صنایع دارویی و غذایی کشور قرار گیرد. در واقع اولویت نخست ما این است که محصولات و فرآورده های گیاهی تولید شده در سها جیسا به شرکت داروسازی سها که هر ۲ شرکت وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هستند منتقل و بخش اعظم این عصاره ها تبدیل به محصول نهایی با برند سها شوند.

شرکت کشت و صنعت و فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی سلمان شهر مازندران به بهره برداری رسید و چهار نوع عصاره گیاهی شامل، عصاره‌های هیدروالکلی، پروپلین گلایکولی، روغنی و عصاره‌های خشک در این شرکت تولید می‌ شود.

عصاره های غلیظ، عصاره های هیدرو گلیسیرینه، عصاره های آبی، دمنوش های گیاهان دارویی، پمادهای گیاهی و قرص های گیاهی از دیگر محصولات تولیدی شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان داروئی سها جیسا وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search