اخبار

کاهش ۳۵درصدی مصرف آب در کشت نشایی/کشت ۱۶ قلم گیاه دارویی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی عصمتی پور ظهر یکشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: در حال حاضر کشت نشایی در تمامی شهرستان های استان در حال توسعه و ترویج است.

وی با اشاره به اینکه این نوع کشت در سال های گذشته به کشت محصولاتی از جمله گوجه فرنگی محدود می شد، بیان کرد: اما از سه سال گذشته موضوع کشت نشایی برای گیاهان دارویی و زراعی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون هفت دستگاه کشت نشایی وارد استان شده است، عنوان داشت: هزینه این دستگاه ها بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان بوده که پنج میلیون تومان آن توسط جهاد کشاورزی پرداخت می شود.

عصمتی پور اضافه کرد: همچنین به منظور خرید این دستگاه ها تسهیلاتی با نرخ چهار درصد به متقاضیان پرداخت می شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر کشت نشایی استان در محصولاتی از جمله پنبه، چغندرقند، ذرت علوفه ای و محصولات جالیزی شامل خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و خربزه انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی مصرف آب در کشت نشایی خبر داد و گفت: علاوه بر موضوع کاهش مصرف آب در حال حاضر کشت نشایی را به سمت کشاورزی حفاظتی رفته است.

عصمتی پور با اشاره به عملکرد مناسب کشاورزان استان در تولید پنبه، بیان داشت: در این راستا همایش ملی پنبه ۱۵ و ۱۶ دی ماه در استان برگزار می شود.

وی با اشاره به شناسایی ۱۶ گونه گیاهان دارویی برای کشت نشایی در استان، بیان کرد: بر این اساس با توجه به اقلیم هر منطقه در هر شهرستان کشت دو گونه گیاهی در دستور کار قرار دارد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search