اخبار

دمنوش های آرام بخش با استفاده از اسطوخودوس را بشناسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سلامت نیوز :اسطوخودوس یا لاوندر، گیاهی است با گل های زیبای بنفش رنگ که بیشتر برای آرامش جسم و روح استفاده می شود. این گیاه مزاج گرم و خشک دارد و تقویت کننده بدن و قلب نیز هست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،اگر شما زود از کوره در می روید و به اصطلاح عصبی هستید گیاه اسطوخودوس گزینه مناسبی برای به آرامش رسیدن شماست. طبق گفته ابوعلی سینا ،اسطوخودوس التهابات جسمی و روحی را کاهش می دهد و مسکنی خوب برای اعصاب شماست.

روش استفاده از اسطو خودوس

شما می توانید روزانه ۳۰ گرم از این گیاه را در یک لیتر آب دم و مصرف کنید.

دمنوش ترکیبی با گیاه اسطوخودوس

بادرنجبویه، اسطوخودوس، به لیموسنبل الطیب، نعناع و چای کوهی را با هم ترکیب و برای شیرین شدن آن از عسل استفاده کنید. بهتر است این گیاهان دارویی را در یک قوری بریزید و با دو لیوان آب سرد روی حرارت کتری قرار دهید و بگذارید دم بکشد.این ترکیب جادویی آرام بخش است و اختلالات خواب شما را بهبود می بخشد.

دمنوش خواب آور

شما می توانید مقداری اسطوخودوس را با کمی به لیمو و بهار نارنج ترکیب کنید. ابتدا این گیاهان دارویی را با آب بشویید و در قوری چینی با آب جوش مخلوط کنید. برای شیرین شدن این ترکیب می توانید از میوه خشک یا تازه استفاده و به مواد قوری اضافه کنید.اجازه دهید چند دقیقه با بخار کتری دم بکشد.این دمنوش تا حدودی خواب آور و آرامش بخش است و باعث کنترل اضطراب و افسردگی هم می شود.

موارد منع مصرف گیاه

توصیه شده است که زنان باردار برای سلامت جنین این گیاه را مصرف نکنند. پسربچه ها و کسانی که سابقه آلرژی دارند هم نباید سراغ این گیاه بروند.این گیاه جایگزینی برای داروهای اعصاب نیست و اگر روان پزشک، دارویی برای شما تجویز کرده است نباید بدون نظر پزشک خود آن را قطع کنید.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search