اخبار

با فواید و خاصیت کشمش آشنا شوید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهرخوان،  داود حاج محمد خانی در گفتگو اظهار کرد: کشمش دارای طبیعت سرد و خشک است و برا افراد گرم مزاج بسیار مفید است.

وی تصریح کرد: برای بهبود تنگی نفس حاصل از فشار قلب و خفقان قلبی می‌توان از دمنوش کشمش استفاده کرد؛ افراد می‌توانند از دم کرده مخلوط ۱۰ عدد کشمش با مقداری گل‌گاوزبان در یک لیوان آب جوش

استفاده کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: برای افزایش هوش می‌توان به مدت ۴۰ روز، روزانه ۱۰ الی ۲۰ عدد کشمش را صبح ناشتا میل کرد.

حاج محمد خانی بیان کرد: توصیه می‌شود افرادی که زخم معده دارند برای بهبود و درمان این عارضه ۲۰ عدد کشمش بدون هسته را شب در آب خیس کرده و صبح پس از صبحانه میل کنند.

همچنین برای جلوگیری از فراموشی و آلزایمر می‌توانند ۳۰ عدد کشمش را با ۵ عدد کندر کوبیده و سپس با عسل مخلوط کرده و در طول روز مصرف نمایند.

وی ادامه داد: برای خرد کردن سنگ مثانه می‌توان ترکیب کشمش با فلفل سیاه را به کار برد.

برای تهیه این ترکیب باید ابتدا هسته کشمش، را خارج کرده و بجای آن فلفل سیاه را جایگزین کنیم.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: برای درمان زخم و جوش های عفونی می‌توان مخلوط کشمش، کوبیده شده و سرکه انگور قرمز را بر روی پوست ضماد کرد تا زخم و جوش بهبود پیدا کند.

همچنین ترکیب کشمش، و پیه به درمان درد و ورم ناحیه ناخن کمک می‌کند، برای این منظور کشمش، کوبیده شده را با پیه آب شده مخلوط کرده و برروی ناخن‌ها ضماد کنید.

حاج محمد خانی در پایان توصیه کرد: افراد گرم مزاج بهتر است کشمش، را در فصل تابستان مصرف نکنند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search