اخبار

التیام زخم معده در پی مصرف گیاه داروئی سنفیتون

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پایگاه خبری آوای رودکوف- امیر مسعود طایفه سلطانخانی:برای التیام زخم معده ۱۰ گرم ریشه گیاه را در ۱۵۰ سی سی آب به مدت ۲۴ ساعت بگذارید بماند سپس صاف نموده به سه مرحله میل شود.
 
ترکیبات گیاه فرآورده های خاص از سنفیتون یا هماور از برگها یا سایر قسمت های بالای گیاه (نه ریشه آن) تهیه می شوند. البته از ریشه آن نیز می توان فرآورده تهیه کرد، لیکن فرآورده های حاصل از آن به احتمال زیاد سبب مسمومیت می شوند.
 
سنفیتون از دیرباز برای درمان زخم های سطحی و کاهش التهاب رگ به رگ شدن ها و استخوان های شکسته مورد استفاده قرار می گرفته است.
 
انواع پمادها (حاوی ۵ تا ۲۰ درصد هماور)، انواع کِرِم، ضمادها و انواع مرهم های رقیق تهیه شده از این گیاه از حالت خشک یا تازه یا برگ تازه یا خشک یا ریشه گونه های هماور تهیه می شوند. تنها فرآورده هایی از این گیاه را استعمال کنید که از برگهای آن تهیه شده باشند(S.officinale)، فرآورده های عاری از الکالویدهای پایرولیزیدین نیز یافت می شوند. از فرآورده های تهیه شده از ریشه این گیاه و همچنین فرآورده های حاصل از گونه تیغ دار(S.asperum) و گونه رومی آن(S.uplandicum) نباید استفاده نمود.
 
برای قطع اسهال ۵ گرم ریشه خشک آذان الحمار را در۲۵۰ سی سی آب جوش دمکرده صاف نموده میل شود. درمان تبخال با استفاده از گیاه دارویی سنفیتون به صورت ضماد روی تبخال توصیه شده است.
 
برای درمان و التیام زخم ها، ترک و شقاق نوک پستان، ۱۰۰ گرم ریشه گیاه را در یک لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده صاف نموده شستشو شود.
برای کاهش ورم حنجره و گلودرد از دمکرده گل و برگ آن استفاده شود ۳ گرم در ۱۰۰ سی سی آب جوش به مدت ۱۵ دقیقه دم کرده میل شود.
 
برای برطرف شدن سنگ کیسه صفرا از دمکرده برگ و گل سنفیتون ۲ گرم در ۱۰۰ سی‌سی آب جوش ۱۰ دقیقه صاف کرده روزی ۳ فنجان میل شود.
 
برای زخم ها می توان از گرد ریشه خشک شده و تمیز گیاه روی آنها پاشید.
 
با گذاردن برگ های له شده روی پوست دانه های جلدی برطرف خواهد شد.
 
استفاده از دمکرده هماورد عدم دفع ادرار و درد ناحیه شکم درمان می شود.
 
برای درمان ورم سرمازدگی استفاده از ضماد این گیاه دارویی روی پوست قابل توصیه است.
 
۵۰ گرم ریشه آن در ۵۰۰ سی سی آب جوشانده به صورت مرهم روی پوست قابل اجرا است.
 
برای نرم شدن پوست های خشک و حساس نیز می توان ۲۵ گرم ریشه این گیاه را در یک لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه جوشاند، صاف نمود و دست ها را ماساژ داد.
 
انواع پمادها (حاوی ۵ تا ۲۰ درصد هماور)، انواع کرم، ضمادها و انواع مرهم های رقیق تهیه شده از این گیاه از حالت خشک یا تازه یا برگ تازه یا خشک یا ریشه گونه های هماور تهیه می شوند. تنها فرآورده هایی از این گیاه را استعمال کنید که از برگهای آن تهیه شده باشند (S.officinale)، فرآورده های عاری از الکالویدهای پایرولیزیدین نیز یافت می شوند. از فرآورده های تهیه شده از ریشه این گیاه و همچنین فرآورده های حاصل از گونه تیغ دار (S.asperum) و گونه رومی آن (S.uplandicum) استفاده نشود.
 
در مصرف فرآورده های این گیاه به صورت پمادها تهیه شده از خود آن، ریشه گیاه و سایر فرآورده های موضعی بسیار دقت شود. تنها مقدار تجویز شده در دستورالعمل مصرف موجود روی بسته تجاری را مصرف کنید و هرگز بیش از این میزان بکار نبرید. مصرف این داروی گیاهی برای اهداف درمانی به مدت بیشتر از چهار تا 6 هفته درهر سال ادامه دهید.
 
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search