اخبار

استفاده بی رویه از اکالیپتوس چه بلایی سرتان می آورد؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
استفاده از گیاهان دارویی بدون مشورت با پزشک بی خطر  نیست و گیاهی نظیر اکالیپتوس می تواند در مواردی باعث مرگ  افراد شود.

به گزارش  « شیعه نیوز » ،یکی از مهم ترین نکاتی که در دوران بارداری  باید به آن توجه شود استفاده از داروهای گیاهی است. بانوان باردار هیچ دارویی را نباید بدون مشورت با پزشک مصرف کنند.
زنان باردار باید هنگام مصرف انواع داروها حتی داروهای گیاهی اطلاعات کافی در مورد داروی مورد نظر کسب کنند. گاهی اوقات ممکن است عوارض دارو های گیاهی نسبت به شیمیایی بیشتر است.
استفاده بی رویه از گیاهان دارویی  مانند اوکالیپتوس فشار خون مادر را بالا برده و موجب سقط جنین می شود. همچنین در نوزادان باعث التهاب زبان و ریه شده و حتی می تواند عامل حملات آسم باشد.
مصرف خوراکی روغن اکالیپتوس غلیظ به علت اسانس های موجود در آن باعث مرگ  می شود و در درمان بیماران مبتلا به قند خون  ایجاد اختلال می کند. روغن این گیاه اگر استعمال موضعی داشته باشد، سمی نیست. اما نباید از این گیاه برای مصارف داخلی استفاده کرد.
تماس با مواد حاصل از گیاه اکالیپتوس و حتی تماس با قسمت های مختلف آن نظیر شاخ و برگ در افراد حساس کهیر ایجاد می کند. محلول های روغنی آن نباید در فرآورده های بینی به کار روند، زیرا حرکات مژک ها را مهار کرده و پنومونی چرب ایجاد می کند. اسانس مورد استفاده در فرآورده های دارویی باید عاری از آلدئید های فرار و فلاندرن باشد.
مصرف بی رویه و زیاد اکالیپتوس باعث ایجاد ورم معده، سردرد، تشنج، ورم کلیه، پیدایش خون در ادرار، ضعیف شدن حرکات تنفسی، پایین آمدن فشار خون و درجه حرارت بدن می شود. همچنین مصرف زیاد آن باعث فلج دستگاه تنفسی، خفگی و مرگ خواهد شد.
کودکان زیر ۲ سال هرگز نباید از اکالیپتوس استفاده کنند. همچنین کودکان بزرگتر و اشخاص بالای ۶۵ سال می توانند با دم کردن اکالیپتوس غلظتش را پایین آورده و سپس بنوشند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search