اخبار

خواص باور نکردنی گل مینا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، گل مینا، گیاهی چندساله و علفی، با گلبرگ های درخشان و ستاره ای شکل است، از همین رو در برخی منابع آن را با نام گل ستاره ای می شناسند. این گیاه تحمل سرما را داراست و توانایی رشد در چنین آب و هوایی را نیز دارد.

یکی از خواص مهم گل مینا تسکین میگرن و جلوگیری از بروز حملات آن است. استفاده از دمنوش این گیاه، رگ های مغز را آرام کرده و انقباض را نابود می کند. تحقیقات و آزمایش های پژوهشگران نشان می دهد، ۱۶ هفته مصرف گل مینا، تعداد حملات میگرن را به کمتر از سه بار در ماه می رساند.

دفع سنگ کلیه و درمان یبوست

گل مینا به دلیل ترکیبات در خود ادرارآور است و از این رو به و دفع آب اضافی در نسوج بدن (بافت های سلولی تشکیل دهنده بدن) کمک بسزایی می کند. ساقه زیرزمینی این گیاه ملین است.

طبیبان و محققان طب سنتی بر این باورند که گل مینا برای مفید است؛ از این گیاه به عنوان خلط آور و ضد سرفه استفاده می شود.

بهبود اگزما

پماد گل مینا به دلیل ترکیبات شیمیایی در خود موجب بهبود بیماری و آلرژی های پوستی همچون اگزما ومحرک های پوستی می شود. همچنین دم کرده گل مینا باعث رفع ترشحات مهبلی و تسکین ناراحتی های سندروم قاعدگی شده و خاصیت آرامبخشی دارد.

رفع خون مردگی زیر پوست

مصرف دمنوش گل مینا موجب از بین رفتن خون مُردگی زیر پوست می شود. به علاوه جوشانده این گیاه برای رهایی از گرفتگی عضلات و درد های موضعی بسیار مفید است.

روش تهیه و مصرف دمنوش گل مینا

برای تهیه دم کرده گل مینا باید یک قاشق دسر خوری از گل و برگ های گیاه در یک فنجان آب (پس از جوشاندن، به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید) و استفاده ۳ فنجان در روز در فاصله هر دو غذا است.

در داروخانه ها نیز، اشکال دارویی این گل به صورت پماد و کپسول موجود است.

مضرات گل مینا

- گل مینا برای زنان باردار ممنوع است، چون استفاده از آن، باعث بروز انقباض های رحمی می شود.

- گل مینا، می تواند زمینه ساز ایجاد درد های شکمی در کسانی که دچار زخم معده یا مشکلات مربوط به کیسه صفرا هستند، شود.

- استفاده از گل مینا و فرآورده های جانبی آن برای افرادی که سابقه حساسیت به گیاهانی مانند جعفری و بابونه دارند، باید با احتیاط انجام پذیرد.

- این گل از گیاهان دارویی است که در بسیاری از عمل های جراحی ایجاد تداخل می کند و قبل از هرگونه عمل جراحی باید از استفاده آن خودداری شود.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search