اخبار

با خواص فراوان بادام زمینی آشنا شوید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش «شیعه نیوز»، محمدتقی انوشه ،متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره خواص بادام زمینی اظهار کرد: بادام زمینی دارای خواص بی‌شماری است که افراد با مصرف آن می‌توانند از فوائدش بهره مند شوند.

او تصریح کرد: بادام زمینی بهتر است به صورت کم نمک یا بدون نمک مصرف شود. همچنین این ماده عذایی دارای کالری بالایی است که به عنوان یک منبع غذایی سیرکننده نیز از آن یاد می‌شود.

او بیان کرد: افرادی که رژیم گیاه خواری دارند و از پروتئین حیوانی استفاده نمی‌کنند می‌توانند بادام زمینی را به برنامه خود اضافه کنند زیرا این ماده غذایی سرشار از پروتئین گیاهی است.

او ادامه داد: بادام زمینی به دلیل پایین بودن میزان کربوهیدارت آن به افرادی که دچار قند خون هستند؛پیشنهاد می شود،همچنین افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند می توانند این ماده غذایی مفید را در برنامه خود جای دهند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بادام زمینی حاوی ویتامین ها و املاح مختلفی از جمله ویتامین E ویتامین های گروه B مانند نیاسین،بیوتین اسید فولیک است.

انوشه ادامه داد:ویتامین E یک ماده آنتی اکسیدان است و با سلول های رادیکال های آزاد که عامل ایجاد بروز سلول های سرطانی هستند مقابله می کند.

او بیان کرد:چربی موجود در بادام زمینی از نوع چربی های غیر اشباع است که یک اثر حافظتی برای سلول ها و سیستم قلب و عروق است.

او اظهار کرد: مواد غذایی مفید دیگری که دربادام زمینی وجود دارد اسید آمینه تریپتوفان است که این ماده پیش ساز سروتونین است و برای افرای که به افسردگی دچار شده اند بسیار مفید است همچنین سروتونین به هورمون شادی نیزمعروف است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بادام زمینی یک منبع خوب کلسیم است؛که این خود باعث تقویت استخوان ها می شود.

انوشه تاکید کرد:افراد در مصرف بادام زمینی زیاده روری نکنند زیرا مصرف زیاد آن آلرژی زا است پس افراد در مصرف آن اعتدال را رعایت کنند.

انوشه گفت:کره بادام زمینی نیز یک ماده غذایی مفید است و موادی که در این ماده غذایی وجود دارد از تشکیل رسوب در جداره رگ ها جلوگیری می کندکه این خود می توانند به افزایش و تسهیل جریان خود در بدن کمک فراوانی کنند.همچنین افراد می توانند کره بادام زمینی را جایگزین کره های حیوانی کنند.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search