اخبار

کاشت پاپایا برای نخستین بار در فارس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علیرضا بصیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز با بیان اینکه گیاه پاپایا برای نخستین بار در استان فارس و شهرستان نی ریز کاشته شد، اظهار کرد: در گلخانه‌ای در نی ریز، اوایل زمستان گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ نشاء ۴ ماهه پاپایا از نوع پاکوتاه بنگالی کاشته شده است که پیش بینی می‌شود در اواخر شهریور ماه امسال محصول آن برداشت شود.

او با بیان اینکه خربزه درختی دوپایه بوده و با بذر تکثیر می‌شود، تصریح کرد: فاصله زمانی کاشت تا برداشت این محصول یکساله است و هر اصله ۴۰ کیلوگرم میوه می‌دهد که تا ۳ سال تولید آن اقتصادی و مقرون به صرفه خواهدبود.

بصیری با اشاره به اینکه هر کیلو خربزه درختی در بازار ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد افزود: پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشور‌های هند، آفریقای جنوبی، سریلانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.

کاشت میوه پاپایا در ایران برای نخستین بار در شهر یزد انجام شده است که به عنوان میوه وارداتی نیز در کشور به فروش می‌رسد و دارای خواص فراوان از جمله تقویت سیستم ایمنی، گوارش، بینایی و کنترل قندخون است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search