اخبار

کشت چای ترش برای نخستین بار در مزارع رشتخوار

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته با مدیر عامل مجتمع کشاورزی رضوی، مقدار ۲ هزار متر مربع زمین به عنوان پایلوت به کاشت چای ترش در رشتخوار اختصاص داده شد.

او افزود: کاشت چای ترش به صورت ردیفی به صورت جوی و پشته کاشته و خواص درمانی زیادی نیز دارد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار ادامه داد: چای ترش به نام‌های چای مکی، چای قرمز یا چای روزل هم شناخته می‌شود، این چای مزه‌ای شبیه میوه قره قاط (میوه شبیه به بلوبری) دارد که با ویتامین‌ها وآنتی اکسیدان هایش ارزش یک بار امتحان کردن را دارد و درصورت موفقیت در کاشت و برداشت این محصول در سال‌های آینده سطح کشت این محصول در شهرستان بیشتر خواهد شد.

اعظمی  درباره خرید کو‌های شیمیایی مورد نیاز کشاورزان جهت استفاده در کشت‌های بهاره  بیان کرد: انواع کود‌های کشاورزی برای کشت زراعی آتی تامین است و هیچ دغدغه‌ای در حوزه تامین کود از منابع داخلی و خارجی نداریم.

او با اشاره به تداوم سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با قیمت فروش کود‌های کشاورزی؛ تصریح کرد: در سال زراعی جاری نسبت به میانگین مصرف کود در پارسال، با توجه به بارندگی‌های مناسب امسال و متعاقب آن افزایش تقاضای کشاورزان شاهد افزایش ۳۰ درصدی مصرف کود در رشتخوار بوده ایم.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search