اخبار

اجرای طرح پایلوت مورینگا در هرمزگان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایسنا/هرمزگان مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی هرمزگان از اجرای طرح پایلوت مورینگا در این استان خبر داد.

مسعود گرگیج روز گذشته(۲۵ اردیبهشت ماه) در جلسه ستاد گیاهان دارویی که با حضور معاون دفتر امور روستایی استانداری ، رییس مرکز تحقیقات استان ، مدیر بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای و مدیران ستادی سازمان برگزار شد، اظهار کرد: طرح پایلوت کشت مورینگا در استان هرمزگان با توجه به  استقبال سرمایه گذاران اجرا می شود.

 وی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران در خصوص کشت مورینگا در استان ، اجرای طرح پایلوت را جهت بررسی سازگاری گونه های مختلف مورینگا با نظارت و همکاری مرکز تحقیقات استان خواستار شد.

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی هرمزگان در ادامه به موضوع زنجیره ارزش گیاهان دارویی، فروش و بازار مطمئن آن نیز اشاره و عنوان کرد: گونه های اقتصادی و سازگار با شرایط اقلیمی استان بعنوان بهترین الگوی کشت گیاهان دارویی می باشند.

گرگیج خاطرنشان کرد: مورینگا درخت بومی شمال هندوستان است که در ایران بنام گز روغنی شناخته می شود و به درخت معجزه نیز معروف است.

به گزارش ایسنا، از خواص مورینگا می توان به درمان سرطان ، کاهش وزن ، دیابت، ضد باکتری، کمک به تقویت مغز ، سوزاننده چربی و سلامت استخوان و ... اشاره کرد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search