اخبار

بابونه بخورید و از سردردهای ناشی از روزه در امان بمانید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه بابونه برای سلامت قلب مفید است، گفت: مصرف بابونه می تواند از سردردهای ناشی از روزه داری جلوگیری کند.

محسن پویان با اشاره به گیاهان دارویی مناسب ماه رمضان، اظهار کرد: بابونه یکی از این گیاهان است که خاصیت ضدالتهابی دارد.
وی افزود: این گیاه به دلیل وجود ترکیبات خاص خاصیت ضدالتهابی دارد؛ به همین دلیل مصرف آن در ماه رمضان توصیه می شود.
این پژوهشگر با بیان اینکه مصرف بابونه می تواند از سردردهای ناشی از روزه داری جلوگیری کند، تصریح کرد: مصرف دمنوش این گیاه در افطار و به خصوص وعده سحر به جای آب و یا چای توصیه می شود.
پویان اظهار کرد: این گیاه می تواند آلرژی ها را کاهش دهد و مصرف دمنوش بابونه از سرماخوردگی، آنفلوآنزا و بیماری های ویروسی جلوگیری می کند.
وی افزود: این گیاه یک گیاه ضدمیکروب و ضد ویروس است و مصرف آن برای افرادی که دچار بیماری نقرس هستند، مفید است.
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه بابونه برای سلامت قلب مفید است، اظهار کرد: غنچه و گل بابونه کپه قرمز خاصیت ضد تورم دارد و برای ناراحتی های روده ای مفید است.
پویان ادامه داد: دانه آن دارای روغنی تلخ است که خاصیت مسهلی دارد و دم کرده گل های گیاه اشتهاآور بوده و از جوشانده گل برای شستشوی زخم و التیام آن استفاده می شود.
وی خاطرنشان کرد: پراکندگی این گیاه از قاین تا فردوس و بیرجند و ارتفاعات غربی نهبندان است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search