اخبار

این گیاه دارویی را جایگزین دارو های معده کنید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
یک متخصص گیاهان دارویی، با بیان اینکه از شیرین بیان می توان در رفع ناراحتی های معده و انواع زخم های گوارشی و گاستریت استفاده کرد، گفت: در بسیاری از موارد این گیاه می تواند جایگزین دارو های معده شود.

به گزارش سایت طلا ، یک داروساز با بیان اینکه از شیرین بیان می توان در رفع ناراحتی های معده و انواع زخم های گوارشی و گاستریت استفاده کرد، گفت: در بسیاری از موارد این گیاه می تواند جایگزین دارو های معده شود.
دکتر مریم ناصری با اشاره به خواص گیاه شیرین بیان، اظهار کرد: شیرین بیان از گیاهان لگومینوز و هم خانواده با نخود و حبوبات است و گل های بنفش رنگ دارد.
وی شیرین بیان را یک گیاه علفی با ریشه و ریزم چوبی دانست و افزود: قسمت مورد استفاده این گیاه دارویی مربوط به ریشه و ریزم آن است که به صورت پودر مصرف می شود و داخل ریشه زرد یا قهوه ای رنگ است.
این دکترای داروسازی، با بیان اینکه شیرین بیان به صورت جوشانده و غلیظ مصرف می شود، تصریح کرد: مقداری از پودر شیرین بیان را داخل آب سرد بگذارید تا حدود ۱۰ دقیقه حرارت مستقیم ببیند و بجوشد و بعد از صاف کردن، مورد استفاده قرار گیرد.
ناصری، با اشاره به اثر ضد سرفه و خلط آور جوشانده شیرین بیان، گفت: از این گیاه دارویی در انواع برونشیت ها و سرفه ها و حالت التهابی گلو استفاده می شود و به واسطه طعم شیرین و ملائمی که دارد، علاوه بر اثرات داروی، از آن به عنوان شیرین کننده سایر جوشانده ها و دم نوش های گیاهی استفاده می شود.
این متخصص گیاهان دارویی، با بیان اینکه از شیرین بیان می توان در رفع ناراحتی های معده و انواع زخم های گوارشی و گاستریت استفاده کرد، متذکر شد: در بسیاری از موارد این گیاه می تواند جایگزین دارو های معده شود.
وی با اشاره به عوارض ناشی از مصرف شیرین بیان، خاطرنشان کرد: افرادی که فشار خون دارند و یا گرفتار بیماری های قلبی و کلیوی و کبدی هستند، نباید شیرین بیان مصرف کنند،

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search