اخبار

مبارزه با کرونا با گیاهان دارویی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فرارو، جیمی موری 15 ساله در لیما زندگی می کند اما پدربزرگ و مادربزرگش در جنگل بارانی پرو زندگی می کنند. او هر روز خبر آلوده شدن بستگان خود به ویروس کرونا را می شنود. دولت پرو هیچ برنامه ای برای محافظت از آنها اعلام نکرده است.

بیش از 70 درصد افراد بومی پرو در جزیره کانتاگالو به ویروس کرونا مبتلا شده اند. حدود 256 خانواده در این منطقه زندگی می کنند. مدتی پیش یک تیم از پرستاران وارد این منطقه شدند و هزار تست سریع انجام دادند که مشخص شد 70 درصد مبتلا به کرونا هستند.

ولادیمیر اینوما از رهبران بومی کانتاگالو نیز در بین افرادی مبتلا به کرونا بود. فاصله گذاری اجتماعی در این منطقه به دلیل اشتراکات زیادی که بین اهالی وجود دارد و همچنین نزدیکی خانه ها و خیابان های باریک کار را دشوار کرده است.

نبود امکانات بهداشتی مناسبت در کانتاگالو و نبود پول برای خرید دارو منجر به این شده که مردم برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا به روش های سنتی و گیاهان دارویی روی آورند. زنجبیل که به زبان محلی isin tapon خوانده می شود یکی از گیاهانی است که این روزها در کانتاگالو بسیار استفاده می شود.

خاکستر پوست موز، اکالیپتوس، پتیوریا آلیاسی و تنباکو نیز از دیگر گیاهانی است که مردم این منطقه استفاده می کنند.

وزارت بهداشت پرو طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-19) در این کشور با فوت 206 تن دیگر طی شبانه روز گذشته به 6 هزار و 109 نفر افزایش یافته است. همچنین با شناسایی 5 هزار و 965 مورد جدید، شمار مبتلایان کووید-19 در این کشور نیز به 214 هزار و 788 تن رسیده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search