اخبار

درمان لک قهوه ای پوست با روش گیاهی و خانگی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش بهداشت نیوز، یک نقطه قهوه ای روی صورت شما ممکن است به سختی قابل تشخیص باشد، اما اگر چند تا از این لک ها را داشته باشید چه می شود؟اگر لکه های قهوه ای دارید، بدانید که تنها نیستید , نقطه سیاه یا لکه قهوه ای پوست نیز شایع است .لکه های قهوه ای پوست  که مزاحم زیبایی چهره هستند باید درمان شوند. برای درمان سریع این لکه های پوستی راههای مختلفی در طب مدرن و طب سنتی وجود دارد که در این بخش ما به معرفی بهترین راههای درمان و ماسک های ضد لک خانگی خواهیم پرداخت .

راههای طبیعی برای خلاص شدن سریع از لکه های تیره:
جعفری:
احتمالا مانند بسیاری افراد دیگر فکر می کنید که جعفری فقط به عنوان چاشنی کنار ظرف غذا در رستورانها استفاده می شود. ویتامین های موجود در جعفری، A و C ، به تولید کلاژن  در پوست کمک می کند و با رادیکال های آزاد مبارزه می کند تاپوستی روشن تر ، درخشان تر و عاری از لک داشته باشید.
یکی از داروها، از جعفری، آب لیمو و عسل استفاده می کند.
قسمت بالای جعفری را خرد کنید،
آن را در مخلوط کن بریزید

یک قاشق چای خوری آب لیمو و دو قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید.یک خمیر تهیه کنید و مخلوط را روی صورتتان بگذارید.بعد از 20 دقیقه با آب بشوید. این روش را هر روز امتحان کنید.یکی دیگر از درمان های جعفری، تهیه یک چای از جعفری و آب لیمو است.سر یک ساقه جعفری را خرد کرده، آن را به 2 فنجان آب جوش اضافه کنید، بگذارید کمی بجوشد و سپس حدود 10 دقیقه بماند.فشار بیاورید تا صاف شود و یک قاشق آب لیمو به آن اضافه کنید.اجازه دهید تا خنک شود و سپس با یک تکه پنبه آن را روی پوست خود بمالید و بعد از نیم ساعت آن را بشویید.شما می توانید این درمان را هر شب انجام دهید.

شیر:
اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید لکه های تیره پوست خود را پاک کنید، پاسخ ممکن است در یخچالتان باشد.تمام ویتامین های موجود در شیر نه تنها برای داخل بدن شما بلکه برای سلامت پوست شما نیز مفید هستند.

4 قاشق غذاخوری شیر را با 2 قاشق عسل مخلوط کنید.از یک تکه پنبه استفاده کنید تا شیر را به طور مستقیم به لکه های تیره خود بمالید و به مدت 10 دقیقه به صورت دایره ای شکل ماساژ  دهید.شما می توانید این خمیر را 10 دقیقه اضافی تر روی پوستتان نگه دارید و سپس آن را با آب شستشو دهید.این درمان را می توانید روزانه انجام دهید.

آب لیمو:
لیمو، غنی از ویتامین C است و می تواند لکه های تیره پوست را از بین ببرد.به راحتی آب لیمو تازه را روی یک تکه پنبه ای بزنید و آن را بر روی پوست خود مالش دهید. وقتی خشک شد، آن را با آب بشویید و این کار را حداقل برای دو هفته تکرار کنید اگر پوست حساسی دارید، ممکن است بخواهید تا آبلیمو را رقیق کنید و سپس استفاده کنید.

از رفتن زیر نور مستقیم خورشید اجتناب کنید، زیرا ممکن است حساسیت پوست شما را بدتر کند و اگر زخم باز دارید، این درمان را امتحان نکنید. آیا لیمو در دسترس خود ندارید؟ آبلیمو صنعتی هم می تواند موثر باشد.

ماست:
اسید لاکتیک موجود در ماست، می تواند به لایه برداری پوست  مرده کمک کند، بسیار شبیه به پیلینگ شیمیایی (لایه برداری). برای یک درمان با ماست  که می توانید از آن سه بار در هفته استفاده کنید، به این مواد نیاز دارید،

دو قاشق غذاخوری ماست ساده،یک قاشق غذاخوری از بلغور جو دوسر  (پخته شده)
یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با هم مخلوط کنید.
این خمیر را روی کل پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه بماند و آن را با آب بشویید ،یک درمان مشابه، که می تواند به طور روزانه استفاده شود،ماست، نعناع  و گلاب  ، این خمیر را روی صورت خود بمالید، 40 دقیقه بماند و سپس بشورید.

سیب زمینی:
آیا میخواهید از دست لکه های سیاه مزاحم پوست صورتتان خلاص شوید؟سیب زمینی، دارای خواص سفید کنندگی طبیعی است و نشاسته  موجود در آن به کاهش رنگدانه ها کمک می کند. سعی کنید برش های سیب  زمینی را روی لکه های تیره صورت خود قرار دهید، چند دقیقه اجازه دهید بماند و سپس صورت خود را با آب شستشو دهید.شما همچنین می توانید از این درمان نیز استفاده کنید،سیب زمینی را پوست بکنید و رنده کنید،آن را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنیدسپس این مخلوط را به صورت خود مانند یک ماسک بزنید.اجازه دهید تا 15 دقیقه بماند ،تا خشک شود و سپس با آب ولرم  بشورید.

آب پیاز:
در حالی که این درمان خانگی ممکن است بوی خوشی نداشته باشد، اما امتحان کردنش می ارزد برای تهیه آب پیاز، از آبمیوه گیری، مخلوط کن می توانید استفاده کنید ،
یک تکه پنبه تمیز را در آب تازه پیاز  فرو کنید و آن را مستقیم به پوست خود بزنید،سپس اجازه دهید تا خشک شود.

یکی دیگر از درمان ها، شامل مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری آب پیاز  با دو قاشق غذاخوری عسل است ، این ترکیب را روی لکه های تیره خود بزنید و حدود 20 دقیقه بماند هر دو این درمان ها باید شسته شوند، و می توانید روزانه آنها را امتحان کنید.

روغن ویتامین E :
ویتامین E ،کاری عالی برای ترمیم پوست آسیب دیده انجام می دهد و می تواند به پاک کردن لکه های تیره کمک کند. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که روغن ویتامین E را هر روز به طور مستقیم به پوست تمیز خود بزنید. آیا یک بطری از این روغن ندارید؟ از یک سوزن برای بیرون آمدن روغن از کپسول ویتامین E استفاده کنید.

ترب کوهی:
ترب کوهی، یک چاشنی محبوب تند است، اما تصور اینکه آن را به پوست خود بزنید می تواند سخت باشد ، آیا میخواهید بدانید چگونه می توانید زخم های آکنه و لکه های تیره پوستتان را پاک کنید؟ هر روز از خمیر ترب کوهی  استفاده کنید.

می توانید با مخلوط کردن ترب  کوهی رنده شده و کمی آب ، یک خمیر تهیه کنید ، خمیر را روی پوست خود بگذارید و حدود 20 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. همچنین می توانید، یک قاشق غذا خوری سرکه سیب  و یک قاشق چای خوری عسل را به خمیر ترب کوهی اضافه کنید، اما فقط از این مخلوط سه بار در هفته استفاده کنید.

باتر میلک (دوغ پس از کره گرفتن):
آیا یک کارتن باترمیلک در یخچال خود دارید؟ سعی کنید تا لک های تیره خود را روشن کنید مانند ماست، باترمیلک حاوی اسید لاکتیک است. یک درمان ساده که شما می توانید روزانه از آن استفاده کنید و نیازی به هیچ کار اضافی نیست،

باترمیلک را بر روی لکه های تیره خود بزنید،اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بر روی پوستتان بماند و سپس آن را شستشو دهید.

اگر کمی آب گوجه فرنگی  دارید، دو قاشق چای خوری آب گوجه فرنگی  را با چهار قاشق چای خوری باترمیلک مخلوط کنید. این ترکیب را به صورت خود بمالید، حدود نیم ساعت بماند و بشورید.

آب آناناس:
آناناس، غنی از ویتامین های A و C است، که همانطور که قبلا ذکر شد، برای کلاژن سازی و پوست شما مناسب است در حالی که خرید آب آناناس از مغازها خیلی راحت است، اما گرفتن آب طبیعی آناناس  تازه مفیدتر است.

یک چهارم یک آناناس راپوست کنده و و آب آن را با مخلوط کن بگیریدآب آناناس را به وسیله یک تکه پنبه به صورت خود بزنید و اجازه دهید تا خشک شود .بعد آن را با آب بشویید ، این درمان را روزانه امتحان کنید.شما همچنین، می توانید دو قاشق غذاخوری آب آناناس را با دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این خمیر را روی صورت خود بمالید، و اجازه دهید تا حدود 25 دقیقه بماند و بعد بشورید. این کار را سه بار در هفته امتحان کنید.

رفع لک قهوه ای پوست
آناناس راهی برای رفع لک قهوه ای پوست

عسل:
عسل، یک لایه بردار طبیعی است که می تواند به شما کمک می کند تا پوستی روشن تر داشته باشید یکی از چیزهای خوب در مورد عسل این است که اصلا بد نمی شود ، همانطور که قبلا ذکر شد، شما می توانید عسل را با سیب زمینی مخلوط کنید تا یک خمیر ( ماسک)، برای پوستتان داشته باشید.

برای این درمان طبیعی، سعی کنید از عسل طبیعی  و خالص استفاده کنید (نه عسل فراوری شده در فروشگاه مواد غذایی ).
یک قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی مخلوط کنید، تا یک خمیر بدست آید.این مخلوط را روی صورت خود بگذارید، با تمرکز بیشتر بر نقاط تیره ، بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم را بشورید.این درمان به اندازه کافی ملایم است و می توانید دو بار در روز انجام شود.

روغن کرچک:
روغن کرچک، پوست شما را تمیز نگه می دارد و حاوی ویتامین E است که می تواند به کاهش لکه های تیره کمک کند
حدود پنج قطره روغن کرچک  را روی یک تکه پنبه بریزید،
دو بار در روز بر روی مناطق پوستی مشکل دار خود بزنید ،
حدود یک ساعت روغن بر روی صورتتان بماند و بعد آن را بشویید.

همچنین می توانید نسبت های مساوی از روغن کرچک و روغن نارگیل  را باهم ترکیب کنید و آن را روی پوست بمالید، بگذارید تا حدود 15 دقیقه بماند و سپس آن را بشورید. یک بار در روز انجام دهید.

آلوئه ورا:
آیا میخواهید بدانید که چگونه با استفاده از آلوئه ورا نقاط تیره صورتتان را پاک کنید؟ اگر از قبل یک گیاه آلوئه داشته اید،یک برگ آلوئه ورا را بردارید و کمی از ژل های تازه برگش را خارج کنید.آن را به صورت خود بزنید، به آرامی ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بماند.صورت خود را بشورید و از این درمان خانگی برای چند بار در روز تا بهبود یافتن استفاده کنید می توانید کمی ژل آلوئه ورا  را خریداری کنید، البته از نوع تازه.

توت فرنگی :
آیا از توت فرنگی برای میان وعده خود مصرف می کنید؟ چند تا از آنها را برای صورتتان کنار بگذارید !یک قاشق غذاخوری عسل و پنج توت فرنگی را در مخلوط کن، مخلوط کنید.
بمالید، 20 دقیقه بماند، و سپس آب را بشورید، از این خمیر می توانید دو بار در هفته استفاده کنید.

سرکه سیب:
سرکه سیب ،به تنهایی یک عنصر بسیار عالی است و یا می توان از آن در سایر درمان های خانگی استفاده کرد (همانطور که ما چند مورد را ذکر کردیم). یک درمان روزانه سبک وملایم:نسبت های مساوی از سرکه سیب، آب و عسل (حدود یک قاشق چای خوری از هر کدام) را باهم مخلوط کنید.محلول را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا حدود 15 دقیقه بماند.سپس آن را با آب بشورید.

یکی دیگر از درمان های سرکه سیب برای پوست مشابه همان روش قبل است، اما باید یک روز درمیان استفاده شود یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری آب پرتقال  مخلوط کنید ، اجازه دهید تا روی صورتتان خشک شود و سپس آن را بشویید.

پاپایا:
پاپایا، حاوی آنزیم پاپائین است که پوست را لایه برداری و روشن می کند اگر به لاتکس حساسیت دارید، نباید از پاپایا  به جای درمان لک های تیره خود استفاده کنید. یکی از درمانهای ساده پاپایا، شامل این است.

نیمی از میوه را مخلوط کنید و این خمیر را سه بار در هفته به صورت خود بزنید.اجازه دهید خمیر 20 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس آن را با آب گرم بشورید.همچنین، می توانید پاپایا له شده را با دو قاشق غذاخوری و یک قاشق چای خوری روغن نارگیل  مخلوط کنید.تقریبا نیم ساعت اجازه دهید تا خمیر روی صورتتان بماند و سپس صورتتان را بشورید ، مانند اولین درمان، از این روش هم سه بار در هفته استفاده کنید.

بلغور جو دوسر:
بلغور جو دوسر ،دارای خواص ضد التهابی است که، برای درمان مشکلات پوستی مناسب است. این دستورالعمل مهم را می توان سه بار در هفته انجام داد که شامل:سه قاشق غذاخوری جو دوسر، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری شیر است.این مواد را خوب ترکیب کنید تا یک خمیر تهیه شود، خمیر را به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و سپس بشورید.

یکی دیگر از خمیرهای مفید برای صورت که می توان آن را دوبار در هفته استفاده کرد، شامل:
دو قاشق چای خوری جو دوسر،
نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه،
یک قاشق غذا خوری نخود،
یک قاشق چایخوری از برگ چای سبز  و آب
خمیر را تهیه کنید، روی صورت بمالید، اجازه دهید خشک شود و سپس بشورید.

روغن بادام شیرین:
برای چندین دهه است که روغن بادام شیرین به لطف تمام اسیدهای سالم و ویتامین های موجودش، برای درمان بیماری های پوستی است. می توانید یک روغن بادام بخرید (بسیار شبیه به روغن ویتامین E است) و آن را به صورت مستقیم به پوست خود بزنید، آرام ماساژ دهید و از آن یک بار در روز استفاده کنید و هیچ نیازی به شستن آن ندارید.

اگر به دنبال امتحان یک خمیر دیگر برای صورتتان هستید.چهار تا پنج قطره روغن بادام را با دو قاشق چای خوری آب لیمو، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری از پودر شیر مخلوط کنید.خمیر را روی صورت خود بمالید و حدود نیم ساعت اجازه دهید تا بماند.سپس آن را بشورید و سه بار در هفته انجام دهید.

شکر:
یک لایه بردار طبیعی که به اندازه کافی ملایم باشد، برای استفاده منظم نیاز دارید؟شکر ارزان و مناسب است.به آرامی کمی شکر را با حرکات دایره ای روی پوست خود ماساژ دهید و سپس آن را بشورید.

خیار :
وقتی شما احساس خستگی می کنید، برش های خیار را روی چشمان خود قرار دهید، یا زیر چشمانتان ، خیار  حاوی ویتامین های مناسب برای پوست شما است. این ماسک ملایم روزانه، شما را از دست لکه های تیره پوستی خلاص می کند.یک خیار، نصف قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را باهم مخلوط کنید.این مخلوط را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید، تا نیم ساعت بماند و بعد آن را با آب بشویید.همچنین می توانید یک خمیر را با مخلوط کردن یک خیار و دو قاشق غذاخوری ماست، تهیه کنید.از این دستورالعمل نیز طبق درمان قبلی استفاده کنید.

گوجه فرنگی:
آیا به گوجه فرنگی خود شکر می زنید؟این کار برای پوست شما هم عالی است. گوجه فرنگی را با شکر مخلوط کنید و صورت خود را برای 10 دقیقه ماساژ دهید.ترکیب شکر و گوجه فرنگی را برای حدود ده دقیقه ماساژ دهید و سپس آن را با آب شستشو دهید.

همچنین، می توانید دو قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را باهم مخلوط کنید سپس آن را به صورت خود بمالید، صبر کنید تا خشک شود و سپس آن را بشورید ، یک بار در روز این روش را امتحان کنید.

لوسیون کالامین :
اگر قبلا از لوسیون کالامین استفاده کرده اید، برای نیش حشرات  یا درمان خارش های سمی مفید است ، کائولن موجود در لوسیون در از بین بردن لکه های تیره مفید است. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که کمی لوسیون را به لکه های تیره را بر روی صورت خود بمالید، اجازه دهید یک شب بماند و صبح آن را بشورید ، این درمان ساده را هر روز امتحان کنید.

لوبیای گاربانزو :
لوبیا گاربانزو، نه تنها یک خوراکی خوشمزه در کنار غذاها می باشد، بلکه به درمان از بین بردن لکه های تیره صورت نیز کمک می کند.لوبیا را با آب مخلوط و له کنید ( با یک نصف فنجان شروع کنید) تا زمانی که یک خمیر تهیه شود.خمیر را روی پوست خود بمالید، و پس از حدود نیم ساعت آن را بشورید همچنین ،می توانید آب لیمو را به خمیر لوبیا  اضافه کنید.اگر آب لیمو را اضافه کردید، یک روز درمیان از این خمیر استفاده کنید، وگرنه خمیر قبلی را می توانید هر روز استفاده کنید.

چوب صندل:
ممکن است شما پودر چوب صندل نداشته باشید، اما می توانید از برخی از فروشگاه های آنلاین آن را سفارش دهید و یا از فروشگاه های زیبایی محلی خود خرید کنید.یک خمیر سفت از ترکیب یک قاشق غذاخوری پودر چوب صندل، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین  و سه قاشق غذاخوری شیر، عسل یا گلاب ، تهیه کنید.خمیر را روی پوست خود بگذارید و اجازه دهید تا 30 دقیقه بماند و بعد باآب گرم بشورید ؛

شما همچنین، می توانید خمیری را با دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل، سه قاشق غذاخوری آب پرتقال  و چهار تا پنج قطره روغن ویتامین E، تهیه کنید.
خمیر را مطابق دستور بالا تهیه کنید.
می توانید تا سه بار در هفته از این خمیر استفاده کنید.
علت لک قهوه ای روی پوست
تاثیر خارق العاده چوب صندل روی پوست

پوست پرتقال:
پودر پوست پرتقال را به آسانی می توان در خانه تهیه کرد همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که آن را خشک کنید و آنها را رنده کنید تا پودر شوند.یک قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال را با دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید و خمیر را تهیه کرده و مشابه دستورات قبل برای خود انجام دهید.یکی دیگر از دستور العمل ها، شامل دو قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال، دو قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق عسل است ،از این درمان ،یکبار در روز استفاده کنید.

زردچوبه:
احتمالا شما از زردچوبه در آشپزیتان استفاده می کنید، اما احتمالا شما هرگز از آن برای پوستتان استفاده نکرده اید. زردچوبه حاوی کورکومین، یک نوع آنتی اکسیدانی است که به حذف لکه های تیره از پوست شما کمک می کند. ما دو روش دارویی را با شما به اشتراک می گذاریم، اما حتما به یاد داشته باشید ،اگر خمیر زردچوبه را روی پوست خود بیش از 20 دقیقه نگه دارید، پوستتان را لک دار می کند.

برای تهیه یک خمیر، نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری آب لیمو و دو قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید روی صورت خود بمالید و پس از 15 دقیقه شستشو دهید.برای یک نوع خمیر یا ماسک دیگر، نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با یک و نیم قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق چایخوری روغن زیتون  مخلوط کنید بعد از 20 دقیقه صورت خود را شستشو دهید ، می توانید چند بار در هفته این درمان را انجام دهید.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search