اخبار

تولید ۴ تُن عصاره تنفسی گیاهی مورد نیاز شبکه دامپزشکی در هلال احمر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید چهار تُن عصاره تنفسی گیاهی مورد نیاز شبکه دامپزشکی در شرکت کشت و صنعت و فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا وابسته به این سازمان خبر داد.

حسن صفاریه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: شرکت سها جیسا با تولید عصاره های گیاهی برای مصارف دام و طیور که حاصل کار تحقیقاتی چهار ساله بوده، نخستین سفارش ۱۲ تُنی تولید عصاره تنفسی مورد نیاز این صنعت را دریافت کرد که این عصاره جایگزین بسیار مناسبی برای داروهای شیمیایی موجود در شبکه دامپزشکی کشور است.
وی ادامه داد: در بهمن سال ۱۳۹۸ این مقدار سفارش تولید از شرکت زاگرس فارمد دریافت شد که پس از ارسال چهار تُن اولیه از سفارش یادشده، مقرر شد بقیه سفارش پس از طی مراحل قانونی در سال جاری به شرکت زاگرس فارمد ارسال شود.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر توضیح داد: ورود شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا به عرصه تولید عصاره های گیاهی موردنیاز در درمان بیماری های دام و طیور به عنوان یک مجموعه پیشرو در زمینه تولید انواع عصاره های گیاهی با رعایت استانداردها و الزامات موجود انجام شده است.
صفاریه اضافه کرد: این شرکت که انواع عصاره های گیاهی در دسته های عصاره ی خشک، پروپیلین گلایکولی، روغنی، الکلی و گلیسیرینه را تولید می کند، در تلاش است تا عصاره های جدیدی را به بازار عرضه و در اختیار صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی کشور قرار دهد.
وی گفت: شرکت کشت و صنعت فراوری گیاهان دارویی سها جیسا تاکنون موفق به اخذ مجوز تولید ۱۸۲ عصاره گیاهی در زمینه تولید مواد اولیه گیاهان دارویی و بهداشتی از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت شده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search