اخبار

دارویی که به کاهش مرگ در اثر کرونا کمک میکند را بشناسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش بهداشت نیوز: طبق مطالعه جدیدی که در مجله Cell Metabolism منتشر شده است، داروهای استاتین که معمولا به عنوان کاهنده کلسترول مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممکن است به کاهش میزان مرگ مبتلایان به کرونا که در بیمارستان بستری هستند کمک کنند.

مطالعات بر روی حیوانات نشان داده‌اند که داروهای استاتین می توانند پاسخ‌های سلول‌های ایمنی را بهبود بخشند، التهاب را کاهش داده و پیشرفت آسیب‌های ریه را آهسته کنند.

محققان چینی در بیمارستان رنین از دانشگاه ووهان این مطالعه را انجام دادند و درنهایت مشخص شد، آنهایی که در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند، با مصرف استاتین نه تنها از مرگ در امان بوده‌اند، بلکه نیاز آنها به استفاده از دستگاه‌های تنفس مصنوعی کمتر از سایر بیماران بوده است. 

محققان پس از پیگیری ۲۸ روزه دریافتند که میزان مرگ و میر در گروه استاتین ۵.۲ درصد پایین تر از میزان مرگ و میر ۹.۴ درصدی از گروهی بوده که این دارو را دریافت نکرده بودند.

محقق این پژوهش گفت: این نتایج ایمنی و اثربخشی داروهای استاتین در معالجه بیماران بستری در COVID-19 را نشان داده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search